Beremiz - en to sl_SI translation catalogue (828 entries)

en: 
    An unhandled exception (bug) occured. Bug report saved at :
    (%s)
    
    Please be kind enough to send this file to:
    beremiz-devel@lists.sourceforge.net
    
    You should now restart program.
    
    Traceback:
sl_SI: 
    Nepredvidena izjema se je zgodila v programu( bug). Poročilo je shranjeno na:
    (%s)
    
    Prosim pošljite to datoteko na naslov :
    beremiz-devel@lists.sourceforge.net
    
    Potrebno je na novo zagnati program.
    
    Izvor:

en:    External
sl_SI: Zunanji

en:    InOut
sl_SI: Vhod-Izhod

en:    Input
sl_SI: Vhod

en:    Local
sl_SI: Lokalni

en:    Output
sl_SI: Izhod

en:    Temp
sl_SI: Začasni

en:  and %s
sl_SI:  in %s

en:  generation failed !
sl_SI: ustvarjanje prekinjeno !

en: "%s" Data Type doesn't exist !!!
sl_SI: Podatkovni tip "%s" ne obstaja !!!

en: "%s" POU already exists !!!
sl_SI: POU "%s" že obstaja !!!

en: "%s" POU doesn't exist !!!
sl_SI: POU "%s" ne obstaja!!!

en: "%s" can't use itself!
sl_SI: "%s" ne morem uporabiti sebe!

en: "%s" config already exists!
sl_SI: "%s" konfiguracija že obstaja !

en: "%s" configuration already exists !!!
sl_SI: "%s" konfiguracija že obstaja !!!

en: "%s" configuration doesn't exist !!!
sl_SI: "%s" konfiguracija ne obstaja !!!

en: "%s" data type already exists!
sl_SI: Podatkovni tip "%s" že obstaja!

en: "%s" element for this pou already exists!
sl_SI: Element "%s" tega POU že obstaja!

en: "%s" folder is not a valid Beremiz project
sl_SI: Mapa "%s" ni veljaven Beremiz projekt

en: "%s" is a keyword. It can't be used!
sl_SI: Beseda "%s" je rezervirana beseda in se ne more uporabit!

en: "%s" is an invalid value!
sl_SI: "%s" je neveljavna vrednost!

en: "%s" is not a valid folder!
sl_SI: "%s" ni veljavna mapa!

en: "%s" is not a valid identifier!
sl_SI: "%s" ni veljavena označba!

en: "%s" is used by one or more POUs. Do you wish to continue?
sl_SI: "%s" je uporabljen v ene ali več POU. Želiš nadaljevati?

en: "%s" pou already exists!
sl_SI: POU "%s" že obstaja!

en: "%s" step already exists!
sl_SI: Korak "%s" že obstaja!

en: "%s" value already defined!
sl_SI: Vrednost "%s" je že definirana!

en: "%s" value isn't a valid array dimension!
sl_SI: "%s" vrednost ni veljavna dimenzija tabele!

en: "%s" value isn't a valid array dimension!
    Right value must be greater than left value.
sl_SI: "%s" vrednost ni veljavna dimenzija tabele!
    Desna vrednost mora biti večja od leve vrednosti.

en: "{a1}" function cancelled in "{a2}" POU: No input connected
sl_SI: Funkcija "{a1}" je bila preklicana v POU "{a2}": Nobeden vhod ni povezan

en: "{a1}" is already used by "{a2}"!
sl_SI: "{a1}" je že uporabljen v "{a2}"!

en: "{a1}" resource already exists in "{a2}" configuration !!!
sl_SI: Vir "{a1}" že obstaja v konfiguraciji "{a2}"  !!!

en: "{a1}" resource doesn't exist in "{a2}" configuration !!!
sl_SI: Vir "{a1}" ne obstaja v konfiguraciji "{a2}" !!!

en: %s Data Types
sl_SI: Podatkovni tipi %s

en: %s POUs
sl_SI: %s POU-ji

en: %s Profile
sl_SI: %s profil

en: %s body don't have instances!
sl_SI: Telo %s nima Primerkov!

en: %s body don't have text!
sl_SI: %s telo nima besedila!

en: &Add Element
sl_SI: &Dodaj Element

en: &Close
sl_SI: &Zapri

en: &Configuration
sl_SI: %Konfiguracija

en: &Data Type
sl_SI: &Podatkovni tip

en: &Delete
sl_SI: &Pobriši

en: &Display
sl_SI: &Prikaži

en: &Edit
sl_SI: &Uredi

en: &File
sl_SI: &Datoteka

en: &Function
sl_SI: &Funkcija

en: &Help
sl_SI: &Pomoč

en: &License
sl_SI: &Licenca

en: &Properties
sl_SI: &Lastnosti

en: &Recent Projects
sl_SI: &Nedavni Projekti

en: &Resource
sl_SI: &Vir

en: '{a1}' - {a2} match in project
sl_SI: '{a1}' - {a2} ujema v Projektu

en: '{a1}' - {a2} matches in project
sl_SI: '{a1}' - {a2} ujema v Projektu

en: '{a1}' is located at {a2}
sl_SI: '{a1}' je najden v  {a2}

en: (%d matches)
sl_SI: (%d ujemanj)

en: 0 - current time, 1 - load time from PDT
sl_SI: 0 - trenutni čas, 1 - naložen iz PDT

en: 0 - manual , 1 - automatic
sl_SI: 0 - ročni , 1 - avtomatski

en: 0 - track X0, 1 - ramp to/track X1
sl_SI: 0 - sledi X0, 1 - rampa do X1 in nato sledenje X1

en: 0 = reset
sl_SI: 0 = ponastavi

en: 1 = integrate, 0 = hold
sl_SI: 1 = integriraj, 0 = ustavi

en: A POU has an element named "%s". This could cause a conflict. Do you wish to continue?
sl_SI: POU že ima element poimenovan "%s". To lahko povzroči težave. Ali želiš nadaljevati?

en: A POU named "%s" already exists!
sl_SI: POU z imenom "%s" že obstaja!

en: A child named "{a1}" already exists -> "{a2}"
sl_SI: Otrok z imenom "{a1}" že obstaja -> "{a2}"

en: A location must be selected!
sl_SI: Lokacija mora biti izbrana!

en: A task with the same name already exists!
sl_SI: Opravilo z enakim imenom že obstaja!

en: A variable with "%s" as name already exists in this pou!
sl_SI: Spremenljivka z imenom "%s" že obstaja v tem POU!

en: A variable with "%s" as name already exists!
sl_SI: Spremenljivka z imenom "%s" že obstaja!

en: About
sl_SI: O programu

en: Absolute number
sl_SI: Absolutna številka

en: Action
sl_SI: Akcija

en: Action Block
sl_SI: Akcijski blok

en: Action Name
sl_SI: Ime Akcije

en: Action Name:
sl_SI: Ime Akcije:

en: Action with name %s doesn't exist!
sl_SI: Akcija z imenom %s ne obstaja!

en: Actions
sl_SI: Akcije

en: Actions:
sl_SI: Akcije:

en: Active
sl_SI: Aktiven

en: Add
sl_SI: Dodaj

en: Add Action
sl_SI: Dodaj Akcijo

en: Add C code accessing located variables synchronously
sl_SI: Dodaj C programsko kodo z sočasnim dostopom do lokalnih spremenljivk

en: Add Configuration
sl_SI: Dodaj Konfiguracijo

en: Add DataType
sl_SI: Dodaj Podatkovni tip

en: Add Divergence Branch
sl_SI: Dodaj Razhajališče

en: Add IP
sl_SI: Dodaj IP

en: Add POU
sl_SI: Dodaj POU

en: Add Python code executed asynchronously
sl_SI: Dodaj Python programsko koda, ki se izvaja asinhrono

en: Add Resource
sl_SI: Dodaj Vir

en: Add Transition
sl_SI: Dodaj Prehod

en: Add Wire Segment
sl_SI: Dodaj odsek žice

en: Add a new initial step
sl_SI: Dodaj začetni skok

en: Add a new jump
sl_SI: Dodaj nov skok

en: Add a new step
sl_SI: Dodaj nov korak

en: Add a simple WxGlade based GUI.
sl_SI: Dodaj enostaven WxGlade GUI.

en: Add action
sl_SI: Dodaj Akcijo

en: Add element
sl_SI: Dodaj ELEMENT

en: Add instance
sl_SI: Dodaj Primerek

en: Add slave
sl_SI: Dodaj podrejeno napravo

en: Add task
sl_SI: Dodaj Opravilo

en: Add variable
sl_SI: Dodaj spremenljivko!

en: Addition
sl_SI: Dodajanje

en: Additional function blocks
sl_SI: Dodatni funkcijski bloki

en: Adjust Block Size
sl_SI: Nastavi velikost bloka

en: Alignment
sl_SI: Poravnava

en: All
sl_SI: Vse

en: All files (*.*)|*.*|CSV files (*.csv)|*.csv
sl_SI: Vse datoteke (*.*)|*.*|CSV datoteke (*.csv)|*.csv

en: Already connected. Please disconnect
sl_SI: Že povezan. Prosim najprej prekini

en: An element named "%s" already exists in this structure!
sl_SI: Element z imenom "%s" že obstaja v tej strukturi!

en: An instance with the same name already exists!
sl_SI: Primerek z enakim imenom že obstaja

en: Apply name modification to all continuations with the same name
sl_SI: Uveljavi spremembo imena za vse nadaljnje objekte z enakim imenom

en: Arc cosine
sl_SI: Arkus kosinus

en: Arc sine
sl_SI: Arkus sinus

en: Arc tangent
sl_SI: Arkus tangens

en: Arithmetic
sl_SI: Aritmetičen

en: Array
sl_SI: Tabela

en: Assignment
sl_SI: Prireditev

en: At least a variable or an expression must be selected!
sl_SI: Vsaj ena spremenljivka ali logični izraz mora biti izbran!

en: Author
sl_SI: Avtor

en: Author Name (optional):
sl_SI: Avtorjevo ime (ni obvezno):

en: BUSY = 1 during ramping period
sl_SI: BUSY = 1 med trajanjem časa rampe

en: Backward
sl_SI: Nazaj

en: Bad location size : %s
sl_SI: Nepravilna velikost lokacije : %s

en: Base Type:
sl_SI: Osnovni Tip:

en: Base Types
sl_SI: Osnovni Tipi

en: Binary selection (1 of 2)
sl_SI: Bitna izbira (1 od 2)

en: Bit-shift
sl_SI: Bitno premikanje

en: Bitwise
sl_SI: Bitna operacija

en: Bitwise AND
sl_SI: Bitna operacija IN

en: Bitwise OR
sl_SI: Bitna operacija ALI

en: Bitwise XOR
sl_SI: Bitni XOR

en: Bitwise inverting
sl_SI: Bitni invertiranje

en: Block
sl_SI: Blok

en: Block Properties
sl_SI: Lastnosti bloka

en: Block name
sl_SI: Ime bloka

en: Bottom
sl_SI: Spodaj

en: Broken
sl_SI: Prekinjen

en: Browse %s values library
sl_SI: Razišči %s vrednosti v knjižnici

en: Browse Locations
sl_SI: Razišči lokacije

en: Build
sl_SI: Gradnja

en: Build directory already clean
sl_SI: Projektna mapa - gradnje je že bila očiščena

en: Build project into build folder
sl_SI: Gradnja projekta v mapo projekta - gradnje

en: C Build crashed !
sl_SI: Gradnja C programske kode ni uspela !

en: C Build failed.
sl_SI: Gradnja C programske kode neuspešna.

en: C code
sl_SI: C programska koda

en: C code generated successfully.
sl_SI: C programska koda uspešno ustvarjena.

en: C compilation failed.
sl_SI: Generiranje C programske kode ni uspelo.

en: C compilation of %s failed.
sl_SI: Generiranje C programske kode %s ni uspelo.

en: C extension
sl_SI: C razširitev

en: C&redits
sl_SI: Zasluge C&

en: CANOpen network
sl_SI: CANOpen mreža

en: CANOpen slave
sl_SI: CANOpen podrejena naprava

en: CANopen support
sl_SI: CANopen podpora

en: Can only generate execution order on FBD networks!
sl_SI: Lahko ustvarim vrstni red izvajanja le za FBD stavke!

en: Can only give a location to local or global variables
sl_SI: Lokacijo lahko določiš le lokalni ali globalni spremenljivki.

en: Can't generate program to file %s!
sl_SI: Ne morem ustvariti programa v datoteko %s!

en: Can't give a location to a function block instance
sl_SI: Ne morem dodeliti lokacije Primerku funkcijskega bloka

en: Can't save project to file %s!
sl_SI: Ne morem shraniti projekt v datoteko %s!

en: Can't set an initial value to a function block instance
sl_SI: Ne morem dodeliti začetne vrednosti Primerku funkcijskega bloka

en: CanFestivalInstance
sl_SI: CanFestival Primerek

en: Cannot create child {a1} of type {a2}
sl_SI: Ne morem ustvariti otroka {a1} tipa {a2}

en: Cannot find lower free IEC channel than %d
sl_SI: Ne morem najti nižjega IEC kanala kot je %d

en: Cannot get PLC status - connection failed.
sl_SI: Ne morem pridobiti status krmilnika - povezava prekinjena.

en: Cannot open/parse VARIABLES.csv!
sl_SI: Ne morem odpreti/razvozlati VARIABLES.csv!

en: Cannot set bit offset for non bool '{a1}' variable (ID:{a2},Idx:{a3},sIdx:{a4}))
sl_SI: Ne morem nastaviti bit offset za nebitno '{a1}' spremenljivko (ID:{a2},Idx:{a3},sIdx:{a4}))

en: Case sensitive
sl_SI: Razlikovanje velikih in malih črk

en: Center
sl_SI: Sredinsko

en: Change IP of interface to bind
sl_SI: Spremeni IP vmesnika za povezavo

en: Change Name
sl_SI: Spremeni ime

en: Change POU Type To
sl_SI: Spremeni tip POU v

en: Change Port Number
sl_SI: Spremeni številko vrat

en: Change working directory
sl_SI: Spremeni delovno mapo

en: Character string
sl_SI: Niz znakov

en: Choose a SVG file
sl_SI: Izberi SVG datoteko

en: Choose a directory to save project
sl_SI: Izberi mapo za shranjevanje projekta

en: Choose a file
sl_SI: Izberi datoteko

en: Choose a project
sl_SI: Izberi projekt

en: Choose a value for %s:
sl_SI: Izberi vrednost za %s:

en: Choose a working directory
sl_SI: Izberi delovno mapo

en: Choose an empty directory for new project
sl_SI: Izberi prazno mapo za nov projekt

en: Chosen folder doesn't contain a program. It's not a valid project!
sl_SI: Izbrana mapa ne vsebuje programa. Ni veljaven projekt!

en: Chosen folder isn't empty. You can't use it for a new project!
sl_SI: Mapa ni prazna. Ne morem uporabiti za nov projekt!

en: Class
sl_SI: Razred

en: Class Filter:
sl_SI: Filter Razreda:

en: Class:
sl_SI: Razred:

en: Clean
sl_SI: Počisti

en: Clean log messages
sl_SI: Počisti dnevniška sporočila

en: Clean project build folder
sl_SI: Počisti projektno mapo - gradnje

en: Cleaning the build directory
sl_SI: Čistim projektno mapo - gradnje

en: Clear Errors
sl_SI: Počisti napake

en: Clear Execution Order
sl_SI: Počisti vrstni red izvajanja

en: Close
sl_SI: Zapri

en: Close Application
sl_SI: Zapri program

en: Close Project
sl_SI: Zapri projekt

en: Close Tab
sl_SI: Zapri zavihek

en: Coil
sl_SI: Tuljava

en: Command
sl_SI: Ukaz

en: Comment
sl_SI: Komentar

en: Community support
sl_SI: Podpora skupnosti

en: Company Name
sl_SI: Ime podjetja

en: Company Name (required):
sl_SI: Ime podjetja (obvezno)

en: Company URL (optional):
sl_SI: Spletn stran podjetja (ni obvezno):

en: Comparison
sl_SI: Primerjava

en: Compiler
sl_SI: Prevajalnik

en: Compiling IEC Program into C code...
sl_SI: Prevajam IEC program v C programsko kodo...

en: Concatenation
sl_SI: Združevanje

en: Config
sl_SI: Konfiguracija

en: Config variables
sl_SI: Konfiguracijske spremenljivke

en: Configuration
sl_SI: Konfiguracija

en: Configurations
sl_SI: Konfiguracije

en: Confirm or change variable name
sl_SI: Potrdi ali spremeni ime spremenljivke

en: Connect
sl_SI: Poveži

en: Connect to the target PLC
sl_SI: Poveži na krmilnik

en: Connected to URI: %s
sl_SI: Povezan na URI: %s

en: Connection
sl_SI: Povezava

en: Connection Properties
sl_SI: Lastnosti povezave

en: Connection canceled!
sl_SI: Povezava prekinjena!

en: Connection failed to %s!
sl_SI: Povezava do %s prekinjena!

en: Connection lost!
sl_SI: Povezava prekinjena!

en: Connection to '%s' failed.
sl_SI: Povezava na %s' ni bila uspešna.

en: Connector
sl_SI: Konektor-vhod

en: Connectors:
sl_SI: Konektor-vhodi:

en: Console
sl_SI: Konzola

en: Constant
sl_SI: Konstanta

en: Contact
sl_SI: Kontakt

en: Content Description (optional):
sl_SI: Opis vsebine (ni obvezno):

en: Continuation
sl_SI: Nadaljevanje

en: Conversion from BCD
sl_SI: Pretvorba iz BCD

en: Conversion to BCD
sl_SI: Pretvorba v BCD

en: Conversion to date
sl_SI: Pretvorba v datum

en: Conversion to time-of-day
sl_SI: Pretvorba v čas-dneva

en: Copy
sl_SI: Kopiraj

en: Copy POU
sl_SI: Kopiraj POU

en: Copy file from left folder to right
sl_SI: Kopiraj datoteko iz leve mape v desno

en: Copy file from right folder to left
sl_SI: Kopiraj datoteko iz desne mape v levo

en: Cosine
sl_SI: Kosinus

en: Could not add child "{a1}", type {a2} :
    {a3}
sl_SI: Ne morem dodati otroka  "{a1}", tip {a2} :
    {a3}

en: Couldn't import old %s file.
sl_SI: Ne morem uvoziti staro datoteko %s .

en: Couldn't load confnode base parameters {a1} :
     {a2}
sl_SI: Ne morem naložiti confnode osnovne parametre {a1} :
     {a2}

en: Couldn't load confnode parameters {a1} :
     {a2}
sl_SI: Ne moreme naložiti confnode parametre {a1} :
     {a2}

en: Couldn't paste non-POU object.
sl_SI: Prilepim lahko samo objekte tipa POU.

en: Couldn't start PLC !
sl_SI: Ne morem zagnati krmilnik !

en: Couldn't stop PLC !
sl_SI: Ne morem ustaviti krmilnika !

en: Create HMI
sl_SI: Kreiraj HMI

en: Create a new POU
sl_SI: Ustvari nov POU

en: Create a new action
sl_SI: Ustvari novo Akcijo

en: Create a new action block
sl_SI: Ustvari nov Akcijski blok

en: Create a new block
sl_SI: Ustvari nov blok

en: Create a new branch
sl_SI: Ustvari nov skok

en: Create a new coil
sl_SI: Ustvari novo tuljavo

en: Create a new comment
sl_SI: Ustvari nov komentar

en: Create a new connection
sl_SI: Ustvari novo povezavo

en: Create a new contact
sl_SI: Ustvari nov kontakt

en: Create a new divergence
sl_SI: Ustvari novo Razhajališče

en: Create a new divergence or convergence
sl_SI: Ustvari novo Razhajališče ali Stekališče

en: Create a new initial step
sl_SI: Ustvari nov začetni korak

en: Create a new jump
sl_SI: Ustvari nov skok

en: Create a new power rail
sl_SI: Ustvari nov napajalni vodnik

en: Create a new rung
sl_SI: Ustvari novo prečko

en: Create a new step
sl_SI: Ustvari nov Korak

en: Create a new transition
sl_SI: Ustvari nov prehod

en: Create a new variable
sl_SI: Ustvari novo spremenljivko

en: Credits
sl_SI: Zasluge

en: Current working directory :
sl_SI: Trenutna delovna mapa :

en: Cut
sl_SI: Izreži

en: Cyclic
sl_SI: Cikličen

en: DEPRECATED
sl_SI: OPUŠČENO

en: Data Type
sl_SI: Podatkovni tip

en: Data Types
sl_SI: Podatkovni tipi

en: Data type conversion
sl_SI: Pretvorba podatkovnega tipa

en: Date addition
sl_SI: Dodajanje datuma

en: Date and time subtraction
sl_SI: Odštevanje Datum in ure

en: Date subtraction
sl_SI: Odštevanje Datuma

en: Datetime, current or relative to PDT
sl_SI: Datetime, trenuten ali relativen trenutnemu DT

en: Days:
sl_SI: Dnevi:

en: Debug does not match PLC - stop/transfert/start to re-enable
sl_SI: Razhroščevalnik in krmilnik nimata enakega programa - Izvedi Ustavi/Prenos/Zaženi za ponovno omogočanje razhroščevalnika

en: Debug instance
sl_SI: Razhroščevalnik Primerka

en: Debug: %s
sl_SI: Razhroščevalnik: %s

en: Debug: Unknown variable '%s'
sl_SI: Razhroščevalnik: Neznana spremenljivka '%s'

en: Debug: Unsupported type to debug '%s'
sl_SI: Razhroščevalnik: Nepodprti podatkovni tip '%s'

en: Debugger
sl_SI: Razhroščevalnik

en: Debugger ready
sl_SI: Razhroščevalnik pripravljen

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Delete Divergence Branch
sl_SI: Izbriši Razhajališče

en: Delete File
sl_SI: Izbriši datoteko

en: Delete Wire Segment
sl_SI: Pobriši odsek žice

en: Delete item
sl_SI: Izbriši element

en: Deletion (within)
sl_SI: Izbriši (znotraj)

en: Derivation Type:
sl_SI: Izpeljani podatkovni tip:

en: Derivative time constant
sl_SI: Diferencialna časovna konstanta

en: Description
sl_SI: Opis

en: Description:
sl_SI: Opis:

en: Differentiated output
sl_SI: Diferenciran izhod

en: Dimensions:
sl_SI: Dimenzije:

en: Direction
sl_SI: Smer

en: Direction:
sl_SI: Smer:

en: Directly
sl_SI: Direkten

en: Disconnect
sl_SI: Prekini

en: Disconnect from PLC
sl_SI: Prekini povezavo do krmilnika

en: Disconnected
sl_SI: Prekinjen

en: Divergence
sl_SI: Razhajališče

en: Division
sl_SI: Deljenje

en: Do you really want to delete the file '%s'?
sl_SI: Ali res želiš izbrisati datoteko '%s'?

en: Documentation
sl_SI: Dokumentacija

en: Done
sl_SI: Končano

en: Duration
sl_SI: Čas trajanja

en: EDS files (*.eds)|*.eds|All files|*.*
sl_SI: EDS datoteke (*.eds)|*.eds|Vse datoteke|*.*

en: Edit Block
sl_SI: Uredi Blok

en: Edit Coil Values
sl_SI: Uredi vrednost Tuljave

en: Edit Contact Values
sl_SI: Uredi vrednost Kontakta

en: Edit Duration
sl_SI: Uredi čas trajanja

en: Edit Step
sl_SI: Uredi Korak

en: Edit a WxWidgets GUI with WXGlade
sl_SI: Uredi WxWidgets GUI z WXGlade

en: Edit action block properties
sl_SI: Uredi lastnosti Akcijskega bloka

en: Edit array type properties
sl_SI: Uredi lastnosti tipa tabele

en: Edit comment
sl_SI: Uredi komentar

en: Edit file
sl_SI: Uredi datoteko

en: Edit item
sl_SI: Uredi element

en: Edit jump target
sl_SI: Nastavi Skok na kateri Korak

en: Edit raw IEC code added to code generated by PLCGenerator
sl_SI: Urejanje čiste IEC programske kode je bilo dodano PLCGenerator-ju

en: Edit step name
sl_SI: Uredi ime koroka

en: Edit transition
sl_SI: Uredi ime prehoda

en: Editor ToolBar
sl_SI: Urejevalnik orodne vrrstice

en: Editor selection
sl_SI: Izbira urejevalnika

en: Elapsed time of ramp
sl_SI: Čas delovanja rampe

en: Elements :
sl_SI: Elementi :

en: Empty
sl_SI: Prazen

en: Empty dimension isn't allowed.
sl_SI: Prazna dimenzija ni dovoljena.

en: Enabled
sl_SI: Omogočen

en: Enter a name
sl_SI: Vstavi ime

en: Enter a port number
sl_SI: Vnesi števiko vrat

en: Enter the IP of the interface to bind
sl_SI: Vnesi IP vmesnika za povezavo

en: Enumerated
sl_SI: Naštevni

en: Equal to
sl_SI: Enak

en: Error
sl_SI: Napaka

en: Error : At least one configuration and one resource must be declared in PLC !
sl_SI: Napaka: V krmilniku mora biti definirana vsaj ena Konfiguracija in Vir!

en: Error : IEC to C compiler returned %d
sl_SI: Napaka: Prevajalnik IEC v C programsko kodo je vrnil napako %d

en: Error in ST/IL/SFC code generator :
    %s
sl_SI: Napaka v ST/IL/SFC ustvarjalniku programske kode :
    %s

en: Error while saving "%s"
sl_SI: Napaka pri shranjevanju "%s"

en: Error: Export slave failed
sl_SI: Napaka: Izvoz podrejene naprave ni uspešen

en: Error: No Master generated
sl_SI: Napaka: Ni bil ustvarjena nadrejena naprava

en: Error: No PLC built
sl_SI: Napaka: Program za krmilnik ni bil generiran

en: Exception while connecting %s!
sl_SI: Izjemna napaka pri povezovanju na %s!

en: Execution Control:
sl_SI: Nadzor izvajanja:

en: Execution Order:
sl_SI: Vrstni red izvajanja:

en: Experimental web based HMI
sl_SI: Preizkusni spletni HMI

en: Exponent
sl_SI: Eksponent

en: Exponentiation
sl_SI: Potenciranje

en: Export CanOpen slave to EDS file
sl_SI: Izvoz CanOpen podrejene naprave v EDS datoteko

en: Export graph values to clipboard
sl_SI: Izvozi vrednosti grafa v Odlagališče

en: Export slave
sl_SI: Izvozi podrejeno napravo

en: Expression:
sl_SI: Logičen izraz:

en: External
sl_SI: Zunanji

en: Extracting Located Variables...
sl_SI: Povzemam locirane spremenjljivke...

en: FB for derivative term
sl_SI: Funkcijski bloki za diferencial

en: FB for integral term
sl_SI: Funkcijski bloki za integral

en: Failed : Must build before transfer.
sl_SI: Nauspešno: Potrebno zfraditi programsko kodo pred prenosom.

en: Falling Edge
sl_SI: Negativna fronta

en: Fatal : cannot get builder.
sl_SI: Usodna napaka: ne morem najti programa za izgradnjo.

en: Fetching %s
sl_SI: Prejemam %s

en: Field %s hasn't a valid value!
sl_SI: Polje %s nima veljavne vrednosti!

en: Fields %s haven't a valid value!
sl_SI: Polja %s nimajo veljavne vrednosti!

en: File '%s' already exists!
sl_SI: Datoteka '%s' že obstaja!

en: Find
sl_SI: Išči

en: Find Next
sl_SI: Išči naslednjega

en: Find Previous
sl_SI: Išči prejšnjega

en: Find position
sl_SI: Išči pozicijo

en: Find:
sl_SI: Išči:

en: Force value
sl_SI: Vsili vrednost

en: Forcing Variable Value
sl_SI: Vsili vrednost spremenljivke

en: Form isn't complete. %s must be filled!
sl_SI: Obrazec ni dokončan! . %s mora biti vpisano!

en: Form isn't complete. Name must be filled!
sl_SI: Obrazec ni dokončan! Ime mora biti vpisano!

en: Form isn't complete. Valid block type must be selected!
sl_SI: Obrazec ni dokončan! Izbran mora biti veljaven Tip bloka!

en: Forward
sl_SI: Naprej

en: Function
sl_SI: Funkcija

en: Function &Block
sl_SI: Funkcijski &Blok

en: Function Block
sl_SI: Funkcijski blok

en: Function Block Types
sl_SI: Tipi funkcijskih blokov

en: Function Blocks
sl_SI: Funkcijski bloki

en: Function Blocks can't be used in Functions!
sl_SI: Funkcijski blok ne more biti uporabljen v funkcijah

en: FunctionBlock "%s" can't be pasted in a Function!!!
sl_SI: Funkcijski blok "%s" ne more biti prilepljen v Funkcijo!!!

en: Functions
sl_SI: Funkcije

en: Generate Program
sl_SI: Ustvari Program

en: Generating SoftPLC IEC-61131 ST/IL/SFC code...
sl_SI: Generiram SoftPLC IEC-61131 ST/IL/SFC programsko kodo...

en: Generic
sl_SI: Splošen

en: Global
sl_SI: Globalen

en: Go to current value
sl_SI: Pojdi na trenutno vrednost

en: Graphics
sl_SI: Grafika

en: Greater than
sl_SI: Večji kot

en: Greater than or equal to
sl_SI: Večji kot ali enak

en: Grid Resolution:
sl_SI: Resolucija mreže:

en: HTTP interface port :
sl_SI: HTTP  vmesnik - številka vrat :

en: Height:
sl_SI: Višina:

en: Home Directory:
sl_SI: Domači direktorij:

en: Horizontal:
sl_SI: Horizontalno:

en: Hours:
sl_SI: Ure:

en: IP is not valid!
sl_SI: IP naslov ni veljaven!

en: Import SVG
sl_SI: Uvoz SVG

en: InOut
sl_SI: Vhod-Izhod

en: Inactive
sl_SI: Neaktiven

en: Incompatible data types between "{a1}" and "{a2}"
sl_SI: Podatkovna tipa "{a1}" in "{a2}" sta med seboj nezdružljiva

en: Incompatible size of data between "%s" and "BOOL"
sl_SI: Neprimerljiva velikost podatkov med  "%s" and "BOOL"

en: Incompatible size of data between "{a1}" and "{a2}"
sl_SI: Neprimerljiva velikost podatkov med "{a1}" in "{a2}"

en: Indicator
sl_SI: Indikator

en: Initial
sl_SI: Začetni

en: Initial Step
sl_SI: Začetni korak

en: Initial Value
sl_SI: Začetna vrednost

en: Initial Value:
sl_SI: Začetna vrednost:

en: Initial value
sl_SI: Začetna vrednost

en: Inline
sl_SI: Vstavljen

en: Input
sl_SI: Vhod

en: Input to be differentiated
sl_SI: Vhod v diferencialno funkcijo

en: Input variable
sl_SI: Vhodna spremenljivka

en: Inputs:
sl_SI: Vhodi:

en: Insertion (into)
sl_SI: Vstavljanje ( v )

en: Instance with id %d doesn't exist!
sl_SI: Primerek z oznako %d ne obstaja!

en: Instances:
sl_SI: Primerki:

en: Integrated output
sl_SI: Integracijski izhod

en: Interface
sl_SI: Vmesnik

en: Interrupt
sl_SI: Prekinitev

en: Invalid plcopen element(s)!!!
sl_SI: Neveljavni plcopen element(-i)!!!

en: Invalid type "{a1}"-> {a2} != {a3}  for location "{a4}"
sl_SI: Neveljavni Tip "{a1}"-> {a2} != {a3} za lokacijo "{a4}"

en: Invalid type "{a1}"-> {a2} != {a3} for location "{a4}"
sl_SI: Neveljavni Tip "{a1}"-> {a2} != {a3} za lokacijo "{a4}"

en: Invalid value "%s" for debug variable
sl_SI: Neveljavna vrednost "%s" za razhroščevalno spremenljivko

en: Invalid value "%s" for variable grid element
sl_SI: Neveljavna vrednost "%s" za element liste spremenljivk

en: Invalid value "%s" for viewer block
sl_SI: Neveljavna vrednost "%s" za pogled bloka

en: Invalid value "{a1}" for "{a2}" variable!
sl_SI: Neveljavna vrednost "{a1}" za spremenljivko "{a2}" !

en: Invalid value!
    You must fill a numeric value.
sl_SI: Neveljavna vrednost!
    Vnesti moraš numerično vrednost.

en: Jump
sl_SI: Skok

en: Ladder element with id %d is on more than one rung.
sl_SI: Lestvični element z oznako %d je uporabljen več kot v eni prečki.

en: Language
sl_SI: Jezik

en: Language (optional):
sl_SI: Jezik (ni obvezno):

en: Language:
sl_SI: Jezik:

en: Latest build already matches current target. Transfering anyway...
sl_SI: Zadnji gradnja projekta že ustreza izbranemu krmilniku. Izvajam ponovno prenašanje...

en: Launch WX GUI inspector
sl_SI: Odpri WX GUI nadzor izvajanja

en: Launch a live Python shell
sl_SI: Odpri Python lupino

en: Left
sl_SI: Levo

en: Left PowerRail
sl_SI: Levi napajalni vodnik

en: Length of string
sl_SI: Dolžina niza

en: Less than
sl_SI: Manj kot

en: Less than or equal to
sl_SI: Manj kot ali enak

en: Libraries
sl_SI: Knjižnice

en: Library
sl_SI: Knjižnica

en: License
sl_SI: Licenca

en: Limitation
sl_SI: Omejitve

en: Linker
sl_SI: Povezovalnik

en: Linking :
sl_SI: Povezovanje :

en: Local
sl_SI: Lokalni

en: Local entries
sl_SI: Lokalni vpisi

en: Local service discovery failed!
sl_SI: Pregled lokalnih storitev ni uspelo!

en: Location
sl_SI: Lokacija

en: Locations available:
sl_SI: Razpoložljive lokacije:

en: Logarithm to base 10
sl_SI: Logaritem osnova 10

en: MDNS resolution failure for '%s'
sl_SI: Napaka MDNS razpoznave za '%s'

en: Manual output adjustment - Typically from transfer station
sl_SI: Ročna nastavitev izhoda

en: Map Variable
sl_SI: Preslikava spremenljivke

en: Map located variables over CANopen
sl_SI: Preslikaj najdeno spremenljivko na CANopen

en: Master
sl_SI: Nadrejena naprava

en: Max count ({a1}) reached for this confnode of type {a2}
sl_SI: Maksimalno število ({a1}) doseženo za confnode tipa {a2}

en: Maximum
sl_SI: Maksimum

en: Maximum:
sl_SI: Maksimum

en: Memory
sl_SI: Spomin

en: Menu ToolBar
sl_SI: Meni orodna vrstica

en: Microseconds:
sl_SI: Mikrosekunde:

en: Middle
sl_SI: Sredina

en: Milliseconds:
sl_SI: Milisekunde:

en: Minutes:
sl_SI: Minute:

en: Miscellaneous
sl_SI: Razno

en: Modifier:
sl_SI: Modifikator:

en: More than one connector found corresponding to "{a1}" continuation in "{a2}" POU
sl_SI: Najden več kot en Konektor-vhod, ki ustreza "{a1}"  Konektor-izhodu v "{a2}" POU

en: Move action down
sl_SI: Premakni Akcijo navzdol

en: Move action up
sl_SI: Premakni Akcijo navzgor

en: Move down
sl_SI: Premakni navzdol

en: Move element down
sl_SI: Premakni element navzdol

en: Move element up
sl_SI: Premakni element navzgor

en: Move instance down
sl_SI: Premakni Primerek navzdol

en: Move instance up
sl_SI: Premakni Primerek navzgor

en: Move task down
sl_SI: Premakni Opravilo navzdol

en: Move task up
sl_SI: Premakni Opravilo navzgor

en: Move the view
sl_SI: Premakni pogled

en: Move up
sl_SI: Premakni navzgor

en: Move variable down
sl_SI: Premakni spremenljivko navzdol

en: Move variable up
sl_SI: Premakni spremenljivko navzgor

en: Multiplexer (select 1 of N)
sl_SI: Multiplekser (izbira 1 od N)

en: Multiplication
sl_SI: Množenje

en: My Computer:
sl_SI: Moj računalnik:

en: NOT R1
sl_SI: Integrator deluje

en: Name
sl_SI: Ime

en: Name must not be null!
sl_SI: Ime ne sme biti prazno!

en: Name:
sl_SI: Ime:

en: Natural logarithm
sl_SI: Naravni logaritem

en: Negated
sl_SI: Negiran

en: Nevow Web service failed.
sl_SI: Storitev Nevow Web ni uspešna.

en: Nevow/Athena import failed :
sl_SI: Uvoz Nevow/Athena ni uspešen :

en: New
sl_SI: Nov

en: New item
sl_SI: Nov element

en: No Modifier
sl_SI: Ni modifikator

en: No PLC to transfer (did build succeed ?)
sl_SI: Ni programa za prenos na krmilnik (je bila gradnja projekta uspešna?)

en: No body defined in "%s" POU
sl_SI: Ni definirana vsebina POU "%s"

en: No connector found corresponding to "{a1}" continuation in "{a2}" POU
sl_SI: Ni bil najden Konektor-vhod, ki ustreza  "{a1}" Konektor-izhodu "{a2}" POU

en: No documentation available.
    Coming soon.
sl_SI: Dokumentacija ni na voljo.
    Pride kmalu.

en: No informations found for "%s" block
sl_SI: Ni informacij za "%s" blok

en: No output {a1} variable found in block {a2} in POU {a3}. Connection must be broken
sl_SI: Nisem našel izhodne  spremenljivke {a1} v bloku {a2} znotraj POU {a3}. Povezava mora biti prekinjena

en: No search results available.
sl_SI: Ni rezultata iskanja.

en: No such SVG file: %s
sl_SI: Ni take SVG datoteke: %s

en: No such index/subindex ({a1},{a2}) (variable {a3})
sl_SI: Ni take kombinacije index/subindex ({a1},{a2}) (spremenljivka {a3})

en: No such index/subindex ({a1},{a2}) in ID : {a3} (variable {a4})
sl_SI: Ni takege kombinacije index/subindex ({a1},{a2}) in ID : {a3} (spremenljivka {a4})

en: No valid value selected!
sl_SI: Izbrana napačna vrednost!

en: No variable defined in "%s" POU
sl_SI: Ni definiranih spremenljivk v POU "%s"

en: Non existing node ID : {a1} (variable {a2})
sl_SI: Ne obstaja element z oznako : {a1} (spremenljivka {a2})

en: Non-Retain
sl_SI: Ne-obdrži v spominu

en: Not PDO mappable variable : '{a1}' (ID:{a2},Idx:{a3},sIdx:{a4}))
sl_SI: Ni PDO preslikana spremnenljivka : '{a1}' (ID:{a2},Idx:{a3},sIdx:{a4}))

en: Not equal to
sl_SI: Ni enako

en: Number of sequences:
sl_SI: Število sekvenc:

en: Numerical
sl_SI: Numeričen

en: OnChange
sl_SI: Na spremembo

en: Only Elements
sl_SI: Samo Elementi

en: Open
sl_SI: Odpri

en: Open Inkscape
sl_SI: Odpri Inkscape

en: Open Source framework for automation, implemented IEC 61131 IDE with constantly growing set of extensions and flexible PLC runtime.
sl_SI: Odprtokodno ogrodje za avtomatizacijo, povzeto po standardu  IEC 61131 z nepretrgano rastjo razširitev na prilagodljivo izvajalno kodo za krmilnike.

en: Open a file explorer to manage project files
sl_SI: Odpri Urejevalnik datotek za upravljanje z projektnimi datotekami

en: Open wxGlade
sl_SI: Odpri wxGlade

en: Option
sl_SI: Nastavitev

en: Options
sl_SI: Nastavitve

en: Organization (optional):
sl_SI: Organizacija (ni obvezno):

en: Other Profile
sl_SI: Drugi Profil

en: Output
sl_SI: Izhod

en: Overriding reset
sl_SI: Blokira ponastavitev

en: PDO Receive
sl_SI: PDO Sprejem

en: PDO Transmit
sl_SI: PDO oddaja

en: PLC :
sl_SI: Krmilnik :

en: PLC Log
sl_SI: Dnevnik krmilnika

en: PLC code generation failed !
sl_SI: Ustvarjanje kode krmilnika neuspešno !

en: PLC is empty or already started.
sl_SI: Krmilnik je prazen ali že deluje.

en: PLC is not started.
sl_SI: Krmilnik ni zagnan.

en: PLC syntax error at line {a1}:
    {a2}
sl_SI: Krmilniška sintaktična napaka v vrstici {a1}:
    {a2}

en: PLCOpen files (*.xml)|*.xml|All files|*.*
sl_SI: PLCOpen datoteke (*.xml)|*.xml|Vse datoteke|*.*

en: PLCOpenEditor is part of Beremiz project.
    
    Beremiz is an
sl_SI: PLCOpenEditor je del Beremiz projekta.
    
    Beremiz je

en: PORT
sl_SI: VRATA

en: POU Name
sl_SI: Ime POU

en: POU Name:
sl_SI: Ime POU:

en: POU Type
sl_SI: Tip POU

en: POU Type:
sl_SI: Tip POU:

en: PYRO connecting to URI : %s
sl_SI: PYRO povezuje na URI : %s

en: PYRO using certificates in '%s'
sl_SI: PYRO uporablja certifikate v  '%s'

en: Page Setup
sl_SI: Nastavitev strani

en: Page Size (optional):
sl_SI: Velikost strani (ni obvezno):

en: Page: %d
sl_SI: Stran: %d

en: Parent instance
sl_SI: Starš Primerka

en: Paste
sl_SI: Prilepi

en: Paste POU
sl_SI: Prilepi POU

en: Pattern to search:
sl_SI: Vzorec za iskanje:

en: Pin number:
sl_SI: Številka prečke:

en: Please choose a target
sl_SI: Prosim izberi ciljni krmilnik

en: Please enter a block name
sl_SI: Prosim vnesi ime bloka

en: Please enter comment text
sl_SI: Prosim vnesi komentar

en: Please enter step name
sl_SI: Prosim vnesi ime koraka

en: Please enter text
sl_SI: Prosim vnesi besedilo

en: Please enter value for a "%s" variable:
sl_SI: Prosim vnesi vrednost za spremenljivko "%s" :

en: Port number must be 0 <= port <= 65535!
sl_SI: Številka vrat mora biti med 0 <= številka vrat <= 65535!

en: Port number must be an integer!
sl_SI: Številka vrat mora biti celoštevilčna!

en: Power Rail
sl_SI: Napajalni vodnik

en: Power Rail Properties
sl_SI: Lastnosti napajalnega vodnika

en: Preset datetime
sl_SI: Trenutni datetime

en: Preview
sl_SI: Predogled

en: Preview:
sl_SI: Predogled:

en: Print
sl_SI: Natisni

en: Print preview
sl_SI: Predogled tiskanja

en: Priority
sl_SI: Prioriteta

en: Priority:
sl_SI: Prioriteta:

en: Problem starting PLC : error %d
sl_SI: Napaka pri zagonu krmilnika: %d

en: Process variable
sl_SI: Procesna spremenljivka

en: Product Name
sl_SI: Ime Produkta

en: Product Name (required):
sl_SI: Ime Produkta (obvezno)

en: Product Release (optional):
sl_SI: Izdaja Produkta (ni obvezno):

en: Product Version
sl_SI: Verzija Produkta

en: Product Version (required):
sl_SI: Verzija produkta (obvezno)

en: Program was successfully generated!
sl_SI: Program je bil uspešno ustvarjen!

en: Programs
sl_SI: Programi

en: Programs can't be used by other POUs!
sl_SI: Programi ne morejo biti uporabljeni v drugih POU!

en: Project
sl_SI: Projekt

en: Project '%s':
sl_SI: Projekt '%s':

en: Project Files
sl_SI: Projektne datoteke

en: Project Name
sl_SI: Ime projekta

en: Project Name (required):
sl_SI: Ime projekta (obvezno):

en: Project Version (optional):
sl_SI: Verzija projekta (ni obvezno):

en: Project file syntax error:
sl_SI: Sintaktična napaka v imenu Projektne datoteke:

en: Project properties
sl_SI: Lastnosti Projekta

en: Project tree layout do not match confnode.xml {a1}!={a2}
sl_SI: Drevesna struktura Projekta ne ustreza confnode.xml {a1}!={a2}

en: Propagate Name
sl_SI: Razmnoži ime

en: Properties
sl_SI: Lastnosti

en: Proportionality constant
sl_SI: Proporcionalno ojačenje

en: Publishing service on local network
sl_SI: Objava storitve na lokalnem omrežju

en: Pyro exception: %s
sl_SI: Pyro izjema: %s

en: Pyro port :
sl_SI: Pyro številka vrat :

en: Python code
sl_SI: Python programska koda

en: Python file
sl_SI: Python datoteka

en: Qualifier
sl_SI: Kvalifikator

en: Quit
sl_SI: Izhod

en: Ramp duration
sl_SI: Trajanje rampe

en: Range:
sl_SI: Obseg:

en: Raw IEC code
sl_SI: IEC programska koda

en: Really delete node '%s'?
sl_SI: Ali želiš izbrisati element '%s'?

en: Redo
sl_SI: Ponovi

en: Refresh
sl_SI: Osveži

en: Regular expression
sl_SI: Regularni izraz

en: Regular expressions
sl_SI: Regularni izrazi

en: Release value
sl_SI: Prenehaj vsiljevati vrednost

en: Remainder (modulo)
sl_SI: Ostanek (modulo)

en: Remove %s node
sl_SI: Odstrani element %s

en: Remove Datatype
sl_SI: Odstrani Podatkovni tip

en: Remove Pou
sl_SI: Odstrani POU

en: Remove action
sl_SI: Odstrani Akcijo

en: Remove element
sl_SI: Odstrani element

en: Remove file from left folder
sl_SI: Odstrani datoteko iz leve mape

en: Remove instance
sl_SI: Odstrani Primerek

en: Remove slave
sl_SI: Odstrani podrejeno napravo

en: Remove task
sl_SI: Odstrani Opravilo

en: Remove variable
sl_SI: Odstrani spremenljivko

en: Rename
sl_SI: Preimenuj

en: Replace File
sl_SI: Zamenjaj datoteko

en: Replace Wire by connections
sl_SI: Zamenjaj žico z Konektorjema.

en: Replacement (within)
sl_SI: Zamenjaj (znotraj)

en: Reset
sl_SI: Nastavi na 0

en: Reset Execution Order
sl_SI: Ponastavi vrstni red izvajanja

en: Reset Perspective
sl_SI: Ponastavi pogled

en: Reset search result
sl_SI: Počisti rezultate iskanja

en: Reset time
sl_SI: Ponastavi čas

en: Resources
sl_SI: Viri

en: Retain
sl_SI: Obdrži v spominu

en: Return Type:
sl_SI: Tip rezultata:

en: Right
sl_SI: Desno

en: Right PowerRail
sl_SI: Desni napajalni vodnik

en: Rising Edge
sl_SI: Pozitivna fronta

en: Rotate left
sl_SI: Rotiraj na levo

en: Rotate right
sl_SI: Rotiraj na desno

en: Rounding up/down
sl_SI: Zaokroževanje navzgor/navzdol

en: Run
sl_SI: Delovanje

en: Runtime IO extensions C code generation failed !
sl_SI: Neuspešno generiranje C programske kode za I/O knjižnice!

en: Runtime library extensions C code generation failed !
sl_SI: Neuspešno generiranje C programske kode za izvajalne knjižnice!

en: SDO Client
sl_SI: SDO Odjemalec

en: SDO Server
sl_SI: SDO Strežnik

en: SFC jump in pou "{a1}" refers to non-existent SFC step "{a2}"
sl_SI: SFC skok v POU "{a1}" se sklicuje na neobstoječi SFC skok "{a2}"

en: SFC transition in POU "%s" must be connected.
sl_SI: SFC prehod v POU "%s" mora biti povezan.

en: ST files (*.st)|*.st|All files|*.*
sl_SI: ST datoteke (*.st)|*.st|Vse datoteke|*.*

en: SVG files (*.svg)|*.svg|All files|*.*
sl_SI: SVG datoteke (*.svg)|*.svg|Vse datoteke|*.*

en: Sampling period
sl_SI: Perioda vzorčenja

en: Save
sl_SI: Shrani

en: Save As...
sl_SI: Shrani kot...

en: Save as
sl_SI: Shrani kot

en: Save path is the same as path of a project!
sl_SI: Pot za shranjevanje je enaka kot pot za shranjevanje projekta!!

en: Scope
sl_SI: Obseg iskanja

en: Search
sl_SI: Išči

en: Search in Project
sl_SI: Išči v projektu

en: Seconds:
sl_SI: Sekunde:

en: Select All
sl_SI: Izberi vse

en: Select a variable class:
sl_SI: Izberi Razred spremenljivke

en: Select an editor:
sl_SI: Izberi urejevalnik:

en: Select an instance
sl_SI: Izberi Primerek

en: Select an object
sl_SI: Izberi Objekt

en: Selected directory already contains another project. Overwrite?
sl_SI: Izbrana mapa že vsebuje drugi Projekt. Prepišem?

en: Selection
sl_SI: Izbira

en: Selection Convergence
sl_SI: Izbira Stekališče

en: Selection Divergence
sl_SI: Izbira Razhajališče

en: Service Discovery
sl_SI: Pregled storitev na voljo:

en: Services available:
sl_SI: Storitve na voljo:

en: Set
sl_SI: Nastavi na 1

en: Set point
sl_SI: Nastavitvena točka

en: Shift left
sl_SI: Pomakni v levo

en: Shift right
sl_SI: Pomakni v desno

en: Show IEC code generated by PLCGenerator
sl_SI: Prikaži IEC kodo, ki jo je ustvaril PLCGenerator

en: Show Master
sl_SI: Prikaži nadrejeno napravo

en: Show Master generated by config_utils
sl_SI: Prikaži nadrejeno napravo, izdelano z config_utils

en: Show code
sl_SI: Prikaži programsko kodo

en: Simultaneous Convergence
sl_SI: Simultano Steklališče

en: Simultaneous Divergence
sl_SI: Simultano Razhajališče

en: Sine
sl_SI: Sinus

en: Single
sl_SI: Posamičen

en: Source didn't change, no build.
sl_SI: Izvorna koda se ni spremenila, ne bo nove gradnje projekta.

en: Source signal has to be defined for single task '{a1}' in resource '{a2}.{a3}'.
sl_SI: Izvorni signal mora biti definiran za eno Opravilo '{a1}' v Konfiguraciji '{a2}.{a3}'.

en: Square root (base 2)
sl_SI: Kvadratni koren (base 2)

en: Standard function blocks
sl_SI: Standardni funkcijski bloki

en: Start PLC
sl_SI: Zaženi krmilnik

en: Start build in %s
sl_SI: Začni izvajati gradnjo projekta v %s

en: Started
sl_SI: Zagnan

en: Starting PLC
sl_SI: Krmilnik se zaganja

en: Status ToolBar
sl_SI: Statusna vrstica

en: Step
sl_SI: Korak

en: Stop
sl_SI: Ustavi

en: Stop PLC
sl_SI: Ustavi krmilnik

en: Stop Running PLC
sl_SI: Ustavi delujoč krmilnik

en: Stopped
sl_SI: Ustavljen

en: Structure
sl_SI: Struktura

en: Subrange
sl_SI: Intervalni

en: Subtraction
sl_SI: Odštevanje

en: Successfully built.
sl_SI: Uspešno izgrajeno.

en: Switch perspective
sl_SI: Zamenjaj pogled

en: Syntax error in regular expression of pattern to search!
sl_SI: Sintaktična napaka v izrazu vzorca za iskanje!

en: Tangent
sl_SI: Tangens

en: Task
sl_SI: Opravilo

en: Tasks:
sl_SI: Opravila:

en: Temp
sl_SI: Začasno

en: The PID (proportional, Integral, Derivative) function block provides the classical three term controller for closed loop control.
sl_SI: Funkcijski blok PID (proportional, Integral, Derivative) ponuja standardno 3 parametersko izvedbo regulatorja za zaprtozančne procese.

en: The RAMP function block is modelled on example given in the standard.
sl_SI: Funkcija RAMP generira rampo na izhod XOUT-REAL glede na vhodni parameter RUN
    RUN=0 - Izhod sledi vhodu X0. 
    RUN=1 - Izhod gre po rampi do X1 v času TR, v  tem času je BUSY=1. Ko izhod doseže X1 ostane na tej vrednosti, BUSY gre na 0.

en: The RS bistable is a latch where the Reset dominates.
sl_SI: Bistabilno vezje RS, kjer ima RESET prioriteto.

en: The SR bistable is a latch where the Set dominates.
sl_SI: Bistabilno vezje SR, kjer ima SET prioriteto.

en: The best place to ask questions about Beremiz/PLCOpenEditor
    is project's mailing list: beremiz-devel@lists.sourceforge.net
    
    This is the main community support channel.
    For posting it is required to be subscribed to the mailing list.
    
    You can subscribe to the list here:
    https://lists.sourceforge.net/lists/listinfo/beremiz-devel
sl_SI: Vsa vprašanja o Beremiz/PLCOpenEditor projektu lahko postavite
    v projektni poštni seznam: beremiz-devel@lists.sourceforge.net
    
    To je glavni podporni kanal skupnosti.
    Potrebna je prijava na poštni seznam pred objavo vprašanja.
    
    Naročilo na poštni seznam skleneš na naslovu:
    https://lists.sourceforge.net/lists/listinfo/beremiz-devel

en: The derivative function block produces an output XOUT proportional to the rate of change of the input XIN.
sl_SI: Diferencialna funkcija generira izhod XOUT proporcionalno časovni spremembi vrednosti vhoda XIN.

en: The down-counter can be used to signal when a count has reached zero, on counting down from a preset value.
sl_SI: CTD - Števec navzdol šteje vsako pozitivno fronto CD in jo prepiše na izhod CV-INT. Ko CV doseže vrednost 0, aktivira izhod Q dokler se ne ponastavi števec z vhodom LD=1, ki ponastavi vrednost števca na vrednost vhoda PV.

en: The file '%s' already exist.
    Do you want to replace it?
sl_SI: Datoteka '%s' že obstaja.
    Ali jo želiš zamenjati?

en: The group of block must be coherent!
sl_SI: Skupina blokov mora biti skladna!

en: The hysteresis function block provides a hysteresis boolean output driven by the difference of two floating point (REAL) inputs XIN1 and XIN2.
sl_SI: Funkcijski blok Histereza aktivira binarni izhod,  ko je vhod XIN1(REAL) večji kot XIN2+EPS, in deaktivira binarni izhod, ko je vhod manjši od XIN2-EPS.

en: The integral function block integrates the value of input XIN over time.
sl_SI: Integracijska funkcija integrira vrednost vhoda XIN skozi čas.

en: The off-delay timer can be used to delay setting an output false, for fixed period after input goes false.
sl_SI: Časovnik zakasnjenega izklopa se uporablja za zakasnjeno deaktiviranje  izhoda, ko je izhod aktiven aktiven še za nastavitveno vrednost časa po deaktiviranem vhodu.

en: The on-delay timer can be used to delay setting an output true, for fixed period after an input becomes true.
sl_SI: Časovnik zakasnjenega vklopa se uporablja  za zakasnjeno aktiviranje izhoda, ko je vhod aktiven aktiven vsaj toliko časa kot je nastavitvena vrednost.

en: The output produces a single pulse when a falling edge is detected.
sl_SI: Izhod je aktiven za en cikel, ko detektira negativno fronto vhoda.

en: The output produces a single pulse when a rising edge is detected.
sl_SI: Izhod je aktiven za en cikel, ko detektira pozitivno fronto vhoda.

en: The pulse timer can be used to generate output pulses of a given time duration.
sl_SI: Pulzni časovnik se lahko uporabi za ustvarjanje izhodnih pulzov določene časovne dolžine.

en: The real time clock has many uses including time stamping, setting dates and times of day in batch reports, in alarm messages and so on.
sl_SI: Ura realnega časa se uporablja na več načinov, kot označevanje z časovno značko, nastavljanje datuma in časa v poročilih, alarmna sporočila, itd.

en: The semaphore provides a mechanism to allow software elements mutually exclusive access to certain resources.
sl_SI: Funkcijski blok Semafor omogoča izvedbo mehanizma, kjer je dovoljen dostop do posameznega vira samo enemu programskemu elementu naenkrat.

en: The up-counter can be used to signal when a count has reached a maximum value.
sl_SI: CTU - Števec navzgor šteje vsako pozitivno fronto CU in jo prepiše na izhod CV-INT. Ko pride doseže željeno vrednosti PV-INT, aktivira izhod Q dokler se ne ponastavi števec z vhodom R=1.

en: The up-down counter has two inputs CU and CD. It can be used to both count up on one input and down on the other.
sl_SI: CTUD - Števec navzgor in navzdol lahko sočasno šteje navzgor-CU ali navzdol - CD. Začetna vrednost CV se nastavi z R=1 ->CV:=0; ali LD=1 ->CV:=PV. Izhod QU je aktiven ko je CV>=PV. Izhod QD je aktiven ko je CV<=0.

en: There are changes, do you want to save?
sl_SI: Narejene so bile spremembe, želiš shraniti?

en: There is a POU named "%s". This could cause a conflict. Do you wish to continue?
sl_SI: POU z imenom "%s" že obstaja. To lahko povzroči težave. Ali želiš nadaljevati?

en: There was a problem printing.
    Perhaps your current printer is not set correctly?
sl_SI: Težava z tiskanjem. Mogoče vaš tiskalnik ni nastavljen pravilno?

en: This option isn't available yet!
sl_SI: Ta opcija še ni na voljo!

en: Tick: %d
sl_SI: Tik-tak: %d

en: Time
sl_SI: Ura

en: Time addition
sl_SI: Dodajanje ure

en: Time concatenation
sl_SI: Ura združevanje

en: Time division
sl_SI: Ura deljenje

en: Time multiplication
sl_SI: Ura množenje

en: Time subtraction
sl_SI: Odštevanje časa

en: Time-of-day addition
sl_SI: Dodajanje današnje ure

en: Time-of-day subtraction
sl_SI: Odštevanje dejanskega časa

en: Toggle value
sl_SI: Spremeni vrednost

en: Top
sl_SI: Zgoraj

en: Transfer
sl_SI: Prenesi

en: Transfer PLC
sl_SI: Prenesi na krmilnik

en: Transfer completed successfully.
sl_SI: Uspešno zaključen prenos.

en: Transfer failed
sl_SI: Prenos ni uspešen

en: Transition
sl_SI: Prehod

en: Transition "%s" body must contain an output variable or coil referring to its name
sl_SI: Telo Prehoda "%s" mora vsebovati izhodno spremenljivko ali Tuljavo, referencirano po njenem imenu

en: Transition Name
sl_SI: Ime prehoda

en: Transition Name:
sl_SI: Ime prehoda:

en: Transition with content "{a1}" not connected to a next step in "{a2}" POU
sl_SI: Prehod z vsebino "{a1}" ni povezan z naslednjim Korakom v POU "{a2}"

en: Transition with content "{a1}" not connected to a previous step in "{a2}" POU
sl_SI: Prehod z vsebino "{a1}" ni povezan z prejšnjim Korakom v POU "{a2}"

en: Transition with name %s doesn't exist!
sl_SI: Prehod z imenom %s ne obstaja!

en: Transitions
sl_SI: Prehodi

en: Translated by
sl_SI: Prevedel

en: Triggering
sl_SI: Proženje

en: Twisted unavailable.
sl_SI: Twisted programski paket ni na voljo.

en: Type
sl_SI: Tip

en: Type and derivated
sl_SI: Enak tip in izpeljanke

en: Type conflict for location "%s"
sl_SI: Neustrezen Tip za lokacijo "%s"

en: Type conversion
sl_SI: Sprememba podatkovnega tipa

en: Type infos:
sl_SI: Detajlne informacije o podatkovnem tipu:

en: Type strict
sl_SI: Enak Tip

en: Type:
sl_SI: Tip:

en: Unable to define PDO mapping for node %02x
sl_SI: Nisem uspel ustvariti PDO preslikave za elemnent %02x

en: Unable to get Xenomai's %s
sl_SI: Nisem uspel dobiti Xenomai's %s

en: Undefined block type "{a1}" in "{a2}" POU
sl_SI: Nedefiniran tip bloka "{a1}" v POU "{a2}"

en: Undefined pou type "%s"
sl_SI: Nedefiniran tip POU "%s"

en: Undo
sl_SI: Razveljavi

en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Unknown variable "%s" for this POU!
sl_SI: Neznana spremenljivka "%s" za ta POU!

en: Unnamed
sl_SI: Neimenovan

en: Unnamed%d
sl_SI: Neimenovan%d

en: Unrecognized data size "%s"
sl_SI: Nerazpoznavna velikost podatkovnega tipa "%s"

en: User Data Types
sl_SI: Uporabniški Podatkovni tipi

en: User Type
sl_SI: Uporabniški podatkovni tip

en: User-defined POUs
sl_SI: Uporabniški POU-ji

en: Value
sl_SI: Vrednost

en: Values:
sl_SI: Vrednosti:

en: Variable
sl_SI: Spremenljivka

en: Variable Drop
sl_SI: Spusti spremenljivko

en: Variable Properties
sl_SI: Lastnosti spremenljivke

en: Variable class
sl_SI: Spremenljivka Razreda

en: Variable don't belong to this POU!
sl_SI: Spremenljivka ne pripadata temu POU!

en: Variable:
sl_SI: Spremenljivka:

en: Variables
sl_SI: Spremenljivke

en: Vertical:
sl_SI: Vertikalno:

en: WAMP client startup failed.
sl_SI: WAMP podrejena naprava - napaka v zagonu.

en: WAMP connecting to URL : %s
sl_SI: WAMP povezuje na URL : %s

en: WAMP connection timeout
sl_SI: WAMP potekel čas za vzpostavitev

en: WAMP connection to '%s' failed.
sl_SI: WAMP povezava na '%s' ni bila uspešna.

en: WAMP import failed :
sl_SI: WAMP uvoz - napaka :

en: Warning
sl_SI: Opozorila

en: Warnings in ST/IL/SFC code generator :
sl_SI: Opozorila v ST/IL/SFC ustvarjalniku programske kode :

en: Whole Project
sl_SI: Celoten projekt

en: Width:
sl_SI: Širina:

en: Wrap search
sl_SI: Iskanje po celotnem dokumentu

en: Written by
sl_SI: Napisal

en: You don't have write permissions.
    Open Inkscape anyway ?
sl_SI: Nimaš dovoljenja za pisanje.
    Vseeno odprem Inkscape ?

en: You don't have write permissions.
    Open wxGlade anyway ?
sl_SI: Nimaš dovoljenja za pisanje.
    Vseeno odprem wxGlade ?

en: You must have permission to work on the project
    Work on a project copy ?
sl_SI: Potrebuješ pravice dostopa za delo na Projektu
    Nadaljuj delo na kopiji Projekta ?

en: You must select the block or group of blocks around which a branch should be added!
sl_SI: Moraš izbrati blok ali skupino blokov, kjer želiš dodati Skok!

en: You must select the wire where a contact should be added!
sl_SI: Moraš izbrati Žico, na katero želiš dodati Kontakt!

en: You must type a name!
sl_SI: Prosim vnesi ime!

en: You must type a value!
sl_SI: Prosim vnesi vrednost!

en: Zoom
sl_SI: Povečaj

en: class
sl_SI: Razred

en: days
sl_SI: dnevi

en: desc
sl_SI: opis

en: error: %s
sl_SI: napaka: %s

en: exited with status {a1} (pid {a2})
sl_SI: končal z statusom {a1} (pid {a2})

en: first input parameter
sl_SI: prvi vhodni parameter

en: first output parameter
sl_SI: prvi izhodni parameter

en: function
sl_SI: funkcija

en: functionBlock
sl_SI: Funkcijski blok

en: hours
sl_SI: ure

en: initial
sl_SI: začetna

en: internal state: 0-reset, 1-counting, 2-set
sl_SI: notranja stanja: 0-reset, 1-šteje, 2-set

en: matiec installation is not found
sl_SI: Inštalacija matiec ni najdena

en: milliseconds
sl_SI: milisekunde

en: minutes
sl_SI: minute

en: name
sl_SI: ime

en: second input parameter
sl_SI: drugi vhodni parameter

en: second output parameter
sl_SI: drugi izhodni parameter

en: seconds
sl_SI: sekunde

en: string from the middle
sl_SI: Niz iz sredine niza

en: string left of
sl_SI: Leva stran niza od

en: string right of
sl_SI: Desna stran niza od

en: update info unavailable.
sl_SI: ni posodobljenih informacij.

en: variable
sl_SI: spremenljivka

en: variables
sl_SI: spremenljivke

en: warning: %s
sl_SI: opozorilo: %s

en: {a1} "{a2}" can't be pasted as a {a3}.
sl_SI: {a1} "{a2}" ne more biti prilepljeno kot {a3}.

en: {a1} XML file doesn't follow XSD schema at line {a2}:
    {a3}
sl_SI: {a1} XML datoteka ni zgrajena po XSD shemi v vrstici {a2}:
    {a3}
