Beremiz - en to hu_HU translation catalogue (654 entries)

en: 
    An unhandled exception (bug) occured. Bug report saved at :
    (%s)
    
    Please be kind enough to send this file to:
    beremiz-devel@lists.sourceforge.net
    
    You should now restart program.
    
    Traceback:
hu_HU: 
    Egy kezeletlen kivétel (bug) történt. Hibajelentés elmentve ide:
    (%s)
    
    Kérem legyen szíves ezt a fájlt elküldeni erre a címre:
    beremiz-devel@lists.sourceforge.net
    
    A programot újra kell indítania.
    
    Nyomonkövetés:

en:    External
hu_HU: Külső

en:    InOut
hu_HU: Be/Ki

en:    Input
hu_HU: Bemenet

en:    Local
hu_HU: Helyi

en:    Output
hu_HU: Kimenet

en:    Temp
hu_HU: Ideiglenes

en:  and %s
hu_HU:  és %s

en:  generation failed !
hu_HU: létrehozás hibás !

en: "%s" Data Type doesn't exist !!!
hu_HU: "%s" Adat típus nem létezik !!!

en: "%s" POU already exists !!!
hu_HU: "%s" POU már létezik !!!

en: "%s" POU doesn't exist !!!
hu_HU: "%s" POU nem létezik !!!

en: "%s" can't use itself!
hu_HU: "%s" sajátmaga nem használható!

en: "%s" config already exists!
hu_HU: "%s" konfiguráció már létezik!

en: "%s" configuration already exists !!!
hu_HU: "%s" konfiguráció már létezik !!!

en: "%s" data type already exists!
hu_HU: "%s" adat típus már létezik!

en: "%s" element for this pou already exists!
hu_HU: A(z) "%s" elem ehhez a POU-hoz már létezik!

en: "%s" folder is not a valid Beremiz project
hu_HU: A(z) "%s" könyvtár egy nem érvényes Beremiz projekt

en: "%s" is a keyword. It can't be used!
hu_HU: A(z) "%s" egy kulcsszó. Nem használható!

en: "%s" is an invalid value!
hu_HU: A(z) "%s" egy nem érvényes érték!

en: "%s" is not a valid folder!
hu_HU: A(z) "%s" egy nem érvényes könyvtár!

en: "%s" is not a valid identifier!
hu_HU: A(z) "%s" egy nem érvényes azonosító!

en: "%s" is used by one or more POUs. Do you wish to continue?
hu_HU: A(z) "%s" már használatban van egy vagy több POU-ban. Biztos folytatni akarja?

en: "%s" pou already exists!
hu_HU: "%s" POU már létezik!

en: "%s" step already exists!
hu_HU: "%s" lépés már létezik!

en: "%s" value already defined!
hu_HU: "%s" érték már definiálva van!

en: "%s" value isn't a valid array dimension!
hu_HU: "%s" érték nem valós tömb dimenzió!

en: "%s" value isn't a valid array dimension!
    Right value must be greater than left value.
hu_HU: "%s" érték nem valós tömb dimenzió!
    A jobb oldali érték nagyobb kell legyen mint a bal oldali.

en: %s Data Types
hu_HU: %s Adat Típusok

en: %s POUs
hu_HU: %s POU-k

en: %s Profile
hu_HU: %s Profil

en: %s body don't have instances!
hu_HU: %s testnek nincsenek példányai!

en: %s body don't have text!
hu_HU: %s testben nincs szöveg!

en: &Add Element
hu_HU: &Elem Hozzáadása

en: &Close
hu_HU: &Bezárás

en: &Configuration
hu_HU: &Konfiguráció

en: &Data Type
hu_HU: &Adat Típus

en: &Delete
hu_HU: &Törlés

en: &Display
hu_HU: &Nézet

en: &Edit
hu_HU: &Szerkesztés

en: &File
hu_HU: &Fájl

en: &Function
hu_HU: &Funkció

en: &Help
hu_HU: &Segítség

en: &License
hu_HU: &Licensz

en: &Properties
hu_HU: &Tulajdonságok

en: &Recent Projects
hu_HU: &Legutóbbi Projektek

en: &Resource
hu_HU: &Erőforrás

en: '{a1}' - {a2} match in project
hu_HU: '{a1}' - {a2} egyezés a projektben

en: '{a1}' - {a2} matches in project
hu_HU: '{a1}' - {a2} egyezések a projektben

en: (%d matches)
hu_HU: (%d találat)

en: 0 - manual , 1 - automatic
hu_HU: 0 - kézi , 1 - automata

en: 1d
hu_HU: 1n

en: 1h
hu_HU: 1ó

en: 1m
hu_HU: 1p

en: 1s
hu_HU: 1mp

en: A POU named "%s" already exists!
hu_HU: A "%s" nevű POU már létezik!

en: A location must be selected!
hu_HU: Egy helyet ki kell választani!

en: A task with the same name already exists!
hu_HU: Egy feladat ezzel a névvel már létezik!

en: A variable with "%s" as name already exists in this pou!
hu_HU: Egy változó a "%s" névvel már létezik ebben a POU-ban!

en: A variable with "%s" as name already exists!
hu_HU: Egy változó a "%s" névvel már létezik!

en: About
hu_HU: Névjegy

en: Absolute number
hu_HU: Abszolut érték

en: Action
hu_HU: Művelet

en: Action Block
hu_HU: Művelet Blokk

en: Action Name
hu_HU: Művelet Név

en: Action Name:
hu_HU: Művelet Név:

en: Action with name %s doesn't exist!
hu_HU: Művelet név %s nem létezik!

en: Actions
hu_HU: Műveletek

en: Actions:
hu_HU: Műveletek:

en: Active
hu_HU: Aktív

en: Add
hu_HU: Hozzáadás

en: Add Action
hu_HU: Művelet hozzáadás

en: Add C code accessing located variables synchronously
hu_HU: A beazonosított változók szinkronizált eléréséhez tartózó C forráskód hozzáadása

en: Add Configuration
hu_HU: Konfiguráció Hozzáadás

en: Add DataType
hu_HU: Adattípus Hozzáadás

en: Add Divergence Branch
hu_HU: Elágazás Hozzáadás

en: Add IP
hu_HU: IP Hozzáadás

en: Add POU
hu_HU: POU Hozzáadás

en: Add Python code executed asynchronously
hu_HU: Aszinkron futású Python kód Hozzáadás

en: Add Resource
hu_HU: Erőforrás hozzáadás

en: Add Transition
hu_HU: Átváltás Hozzáadás

en: Add Wire Segment
hu_HU: Vezeték Szakasz Hozzáadás

en: Add a new initial step
hu_HU: Új Kezdeti Lépés Hozzáadás

en: Add a new jump
hu_HU: Új elugrás hozzáadás

en: Add a new step
hu_HU: Új lépés hozzáadás

en: Add a simple WxGlade based GUI.
hu_HU: Egyszerű WxGlade alapú GUI hozzáadás

en: Add action
hu_HU: Művelet hozzáadás

en: Add element
hu_HU: Elem hozzáadás

en: Add instance
hu_HU: Új példány hozzáadás

en: Add slave
hu_HU: Szolga hozzáadás

en: Add task
hu_HU: Feladat hozzáadás

en: Add variable
hu_HU: Változó hozzáadás

en: Addition
hu_HU: Összeadás

en: Additional function blocks
hu_HU: További funkció blokkok

en: Adjust Block Size
hu_HU: Blokk méret beállítás

en: Alignment
hu_HU: Elrendezés

en: All
hu_HU: Minden

en: All files (*.*)|*.*|CSV files (*.csv)|*.csv
hu_HU: Minden fájl (*.*)|*.*|CSV files (*.csv)|*.csv

en: Already connected. Please disconnect
hu_HU: Már csatalakoztatva van. Kérem szétcsatlakoztatni.

en: An element named "%s" already exists in this structure!
hu_HU: Ez az elem név már létezik ebben a struktúrában: "%s"

en: An instance with the same name already exists!
hu_HU: Ilyen nevű példány már létezik!

en: Apply name modification to all continuations with the same name
hu_HU: A névváltoztatás elfogadása az összes ilyen névre.

en: Arithmetic
hu_HU: Aritmetika

en: Array
hu_HU: Tömb

en: Assignment
hu_HU: Hozzárendelés

en: At least a variable or an expression must be selected!
hu_HU: Legalább egy változót vagy kifejezést ki kell választani!

en: Author
hu_HU: Szerző

en: Author Name (optional):
hu_HU: Szerző Neve (opcionális):

en: BUSY = 1 during ramping period
hu_HU: BUSY = 1 a rámpázási periódus közben

en: Backward
hu_HU: Viszafele

en: Base Type:
hu_HU: Alaptípus:

en: Base Types
hu_HU: Alaptípusok

en: BeremizRoot
hu_HU: BeremizGyökér

en: Binary selection (1 of 2)
hu_HU: Bináris kiválasztás (1 / 2)

en: Bit-shift
hu_HU: Bit eltolás

en: Bitwise
hu_HU: Bitenként

en: Bitwise AND
hu_HU: Bitenkénti ÉS

en: Bitwise OR
hu_HU: Bitenkénti VAGY

en: Bitwise XOR
hu_HU: Bitenkénti XOR

en: Bitwise inverting
hu_HU: Bitenkénti invertálás

en: Block
hu_HU: Blokk

en: Block Properties
hu_HU: Blokk Tulajdonságok

en: Block name
hu_HU: Blokk neve

en: Bottom
hu_HU: Alja

en: C code
hu_HU: C kód

en: C code generated successfully.
hu_HU: C kód sikeresen elkészűlt.

en: C compilation failed.
hu_HU: C kód készítése sikertelen.

en: C compilation of %s failed.
hu_HU: C fordítás a %s aikertelen.

en: C extension
hu_HU: C kiterjesztés

en: C&redits
hu_HU: K$reditek

en: CANOpen network
hu_HU: CANOpen hálózat

en: CANOpen slave
hu_HU: CANOpen szolga

en: CANopen support
hu_HU: CANOpen támogatás

en: Center
hu_HU: Közép

en: Change IP of interface to bind
hu_HU: IP cím megváltoztatása a hozzákötött interfészen

en: Change Name
hu_HU: Név megváltoztatása

en: Change POU Type To
hu_HU: POU típus megváltoztatása

en: Change Port Number
hu_HU: Port szám megváltoztatása

en: Change working directory
hu_HU: Munkakönyvtár megváltoztatása

en: Character string
hu_HU: Karakter sztring

en: Choose a directory to save project
hu_HU: Válasszon mappát a projekt mentéshez

en: Choose a file
hu_HU: Válasszon fájlt

en: Choose a project
hu_HU: Válasszon projektet

en: Choose a value for %s:
hu_HU: Válasszon értéket a %s-nek:

en: Choose a working directory
hu_HU: Válasszon munkakönyvtárat

en: Chosen folder doesn't contain a program. It's not a valid project!
hu_HU: A kiválasztott mappa nem tartalmaz érvényes projektet!

en: Chosen folder isn't empty. You can't use it for a new project!
hu_HU: A kiválasztott mappa nem üres. Nem használható új projekthez.

en: Class
hu_HU: Osztály

en: Class Filter:
hu_HU: Osztály szűrő:

en: Class:
hu_HU: Osztály:

en: Clean
hu_HU: Takarítás

en: Clean log messages
hu_HU: Log üzenetek kitakarítása

en: Clean project build folder
hu_HU: Project fordítás mappa takarítása

en: Cleaning the build directory
hu_HU: Fordítási mappa kitakarítása

en: Clear Errors
hu_HU: Hibák törlése

en: Clear Execution Order
hu_HU: Végrehajtási Sorrend Törlése

en: Close
hu_HU: Bezárás

en: Close Application
hu_HU: Alkalmazás Bezárás

en: Close Project
hu_HU: Projekt Bezárás

en: Close Tab
hu_HU: Fül Bezárás

en: Coil
hu_HU: Tekercs

en: Comment
hu_HU: Megjegyzés

en: Community support
hu_HU: Közösségi támogatás

en: Company Name
hu_HU: Vállalat Neve

en: Company Name (required):
hu_HU: Vállalat Neve (kötelező):

en: Company URL (optional):
hu_HU: Vállalat Weboldal (opcionális):

en: Comparison
hu_HU: Összehasonlítás

en: Compiling IEC Program into C code...
hu_HU: IEC Program fordítása C kódra...

en: Concatenation
hu_HU: Összefűzés

en: Config
hu_HU: Konfiguráció

en: Config variables
hu_HU: Változók konfigurálása

en: Configuration
hu_HU: Konfiguráció

en: Configurations
hu_HU: Konfigurációk

en: Confirm or change variable name
hu_HU: Erősítse meg vagy változtassa meg a változó nevét

en: Connect
hu_HU: Kapcsolódás

en: Connect to the target PLC
hu_HU: Kapcsolódás a cél PLC-hez

en: Connected to URI: %s
hu_HU: Az URI: %s csatlakoztatva

en: Connection
hu_HU: Kapcsolat

en: Connection Properties
hu_HU: Kapcsolat Tulajdonságok

en: Connection canceled!
hu_HU: Kapcsolódás megszakítva!

en: Connection failed to %s!
hu_HU: Kapcsolódás a %s-hez nem sikerült!

en: Connection lost!
hu_HU: Kapcsolat elvesztve!

en: Connection to '%s' failed.
hu_HU: Kapcsolódás a '%s'-hez nem sikerült.

en: Connector
hu_HU: Csatlakozó

en: Connectors:
hu_HU: Csatlakozók:

en: Console
hu_HU: Konzol

en: Constant
hu_HU: Konstans

en: Contact
hu_HU: Kapcsolat

en: Content Description (optional):
hu_HU: Tartalom leírása (opcionális)

en: Continuation
hu_HU: Folytatás

en: Conversion from BCD
hu_HU: Konvertálás BCD-ből

en: Conversion to BCD
hu_HU: Konvertálás BCD-be

en: Conversion to date
hu_HU: Konvertálás dátummá

en: Conversion to time-of-day
hu_HU: Konvertálás napszakká (TOD)

en: Copy
hu_HU: Másolás

en: Copy POU
hu_HU: POU másolás

en: Copy file from left folder to right
hu_HU: Másolás bal oldali mappából jobbra

en: Copy file from right folder to left
hu_HU: Másolás jobb oldali mappából balra

en: Cosine
hu_HU: Koszinusz

en: Couldn't import old %s file.
hu_HU: Régi %s fájlt nem lehet beimportálni.

en: Couldn't paste non-POU object.
hu_HU: Nem POU típusú objektum beillesztése nem lehetséges.

en: Couldn't start PLC !
hu_HU: PLC nem indult el!

en: Couldn't stop PLC !
hu_HU: PLC nem állt le!

en: Create a new POU
hu_HU: Új Program Szervezési Egység (POU) létrehozása

en: Create a new action
hu_HU: Új művelet létrehozása

en: Create a new action block
hu_HU: Új művelek blokk létrehozása

en: Create a new block
hu_HU: Új blokk létrehozása

en: Create a new branch
hu_HU: Új ág létrehozása

en: Create a new coil
hu_HU: Új tekercs létrehozása

en: Create a new comment
hu_HU: Új megjegyzés létrehozása

en: Create a new connection
hu_HU: Új kapcsolat léterhozása

en: Create a new contact
hu_HU: Új kötés létrehozása

en: Create a new divergence
hu_HU: Új leágazás létrehozása

en: Create a new divergence or convergence
hu_HU: Új leágazás vagy összefutás léterhozása

en: Create a new initial step
hu_HU: Új kezdeti lépés létrehozása

en: Create a new jump
hu_HU: Új ugrás létrehozása

en: Create a new power rail
hu_HU: Új áramsin létrehozása

en: Create a new rung
hu_HU: Új rung létrehozása

en: Create a new step
hu_HU: Új lépés létrehozása

en: Create a new transition
hu_HU: Új átmenet létrehozása

en: Create a new variable
hu_HU: Új változó létrehozása

en: Credits
hu_HU: Köszönet

en: Current working directory :
hu_HU: Aktuális munka könyvtár:

en: Cut
hu_HU: Kivágás

en: Cyclic
hu_HU: Ciklikus

en: DEPRECATED
hu_HU: ELAVULT

en: DS-301 Profile
hu_HU: DS-301 Profil

en: DS-302 Profile
hu_HU: DS-302 Profil

en: Data Type
hu_HU: Adattípus

en: Data Types
hu_HU: Adattípusok

en: Data type conversion
hu_HU: Adattípus konverzió

en: Date addition
hu_HU: Dátom hozzáadás

en: Date and time subtraction
hu_HU: Dátum és idő kivonás

en: Date subtraction
hu_HU: Dátum kivonás

en: Days:
hu_HU: Napok:

en: Debug does not match PLC - stop/transfert/start to re-enable
hu_HU: Hibakeresés nem egyezik a PLC-vel - megállítás / letöltés / újraindítás szükséges, hogy engedélyezve legyen.

en: Debug instance
hu_HU: Példány hibakeresése

en: Debug: %s
hu_HU: Hibakeresés: %s

en: Debug: Unknown variable '%s'
hu_HU: Hibakeresés: Ismeretlen változó '%s'

en: Debug: Unsupported type to debug '%s'
hu_HU: Hibakeresés: Nem támogatott típus '%s'

en: Debugger
hu_HU: Hibakereső

en: Debugger ready
hu_HU: Hibakereső kész

en: Delete
hu_HU: Törlés

en: Delete Divergence Branch
hu_HU: Elágazás törlése

en: Delete File
hu_HU: File törlése

en: Delete Wire Segment
hu_HU: Vezeték szakasz törlése

en: Delete item
hu_HU: Elem törlése

en: Deletion (within)
hu_HU: Törlés (ebben)

en: Derivative time constant
hu_HU: Differenciáló tag állandó

en: Description
hu_HU: Leírás

en: Description:
hu_HU: Leírás:

en: Dimensions:
hu_HU: Méretek:

en: Direction
hu_HU: Irány

en: Direction:
hu_HU: Irány:

en: Directly
hu_HU: Közvetlenül

en: Disable_Extensions
hu_HU: Bővítmények Tiltása

en: Disconnect
hu_HU: Szétkapcsolás

en: Disconnect from PLC
hu_HU: Szétkapcsolás PLC-ről

en: Disconnected
hu_HU: Szétkapcsolva

en: Divergence
hu_HU: Elágazás

en: Division
hu_HU: Osztás

en: Do you really want to delete the file '%s'?
hu_HU: Biztos, hogy törölni akarja a '%s' fájlt?

en: Documentation
hu_HU: Dokumentáció

en: Done
hu_HU: Kész

en: Duration
hu_HU: Időtartam

en: EDS files (*.eds)|*.eds|All files|*.*
hu_HU: EDS fájlok (*.eds)|*.eds|Minden fájl|*.*

en: Edit Block
hu_HU: Blokk Szerkesztése

en: Edit Coil Values
hu_HU: Tekercs Értékének Szerkesztése

en: Edit Contact Values
hu_HU: Kötés Értékének Szerkesztése

en: Edit Duration
hu_HU: Időtartam Szerkesztése

en: Edit Step
hu_HU: Lépés Szerkesztése

en: Edit a WxWidgets GUI with WXGlade
hu_HU: WxWidgets GUI szerkesztése WXGlade segítségével

en: Edit action block properties
hu_HU: Művelet blokk tulajdonságok szerkesztése

en: Edit array type properties
hu_HU: Tömb tulajdonságok szerkesztése

en: Edit comment
hu_HU: Megjegyzés szerkesztése

en: Edit file
hu_HU: Fájl szerkesztése

en: Edit item
hu_HU: Elem szerkesztése

en: Edit jump target
hu_HU: Elugrás céljának szerkesztése

en: Edit raw IEC code added to code generated by PLCGenerator
hu_HU: PLCGenerator által létrehozott nyers IEC kód szerkesztése

en: Edit step name
hu_HU: Lépés név szerkesztése

en: Edit transition
hu_HU: Váltás szerkesztése

en: Editor ToolBar
hu_HU: Szerkesztő Eszköztár

en: Editor selection
hu_HU: Szerkesztő kiválasztás

en: Elapsed time of ramp
hu_HU: Rámpázásból eltelt idő

en: Elements :
hu_HU: Elemek :

en: Empty
hu_HU: Üres

en: Enabled
hu_HU: Engedélyezve

en: Enter a name
hu_HU: Adjon meg egy nevet

en: Enter a port number
hu_HU: Adjon meg egy port számot

en: Enter the IP of the interface to bind
hu_HU: Adja az kötéshez használt interfész IP címét

en: Enumerated
hu_HU: Felsorolva

en: Equal to
hu_HU: Egyenlő

en: Error
hu_HU: Hiba

en: Error : At least one configuration and one resource must be declared in PLC !
hu_HU: Hiba: Legalább egy konfiguráció és egy erőforrást deklarálni kell a PLC-ben!

en: Error : IEC to C compiler returned %d
hu_HU: Hiba: IEC-ről C-re fordítás hiba %d

en: Error in ST/IL/SFC code generator :
    %s
hu_HU: Hiba az ST/IL/SFC kód generátorban:
    %s

en: Error while saving "%s"
hu_HU: Hiba a "%s" mentése közben

en: Error: Export slave failed
hu_HU: Hiba: Szolga exportálás nem sikerült

en: Error: No Master generated
hu_HU: Hiba: Nincs Master létrehozva

en: Error: No PLC built
hu_HU: Hiba: Nincs lefordított PLC

en: Execution Control:
hu_HU: Végrehajtás vezérlés:

en: Execution Order:
hu_HU: Végrehajtási Sorrend:

en: Experimental web based HMI
hu_HU: Kísérleti web alapú HMI

en: Exponent
hu_HU: Kitevő

en: Exponentiation
hu_HU: Hatvány

en: Export CanOpen slave to EDS file
hu_HU: CanOpen slave exportálása EDS fájlba

en: Export graph values to clipboard
hu_HU: Grafikus értékek vágólapra másolása

en: Export slave
hu_HU: Szolga exportálása

en: Expression:
hu_HU: Kifejezés:

en: External
hu_HU: Külső

en: Extracting Located Variables...
hu_HU: A megtalált változók kinyerése...

en: FB for derivative term
hu_HU: FB a differenciáló taghoz

en: FB for integral term
hu_HU: FB az integráló taghoz

en: Failed : Must build before transfer.
hu_HU: Sikertelen: Le kell fordítani az átküldés előtt.

en: Falling Edge
hu_HU: Lefutóél

en: Fatal : cannot get builder.
hu_HU: Hiba: fordító nem található.

en: Fetching %s
hu_HU: %s Letöltése

en: Find
hu_HU: Keresés

en: Find Next
hu_HU: Következő keresése

en: Find Previous
hu_HU: Előző keresése

en: Find position
hu_HU: Pozíció keresése

en: Find:
hu_HU: Keresés:

en: Force value
hu_HU: Kényszerített érték

en: Forcing Variable Value
hu_HU: Változó érték kényszerítése

en: Forward
hu_HU: Előre

en: Function
hu_HU: Funkció

en: Function &Block
hu_HU: Funkcióblokk

en: Function Block
hu_HU: Funkcióblokk

en: Function Block Types
hu_HU: Funkcióblokk Típusok

en: Function Blocks
hu_HU: Funkcióblokkok

en: Function Blocks can't be used in Functions!
hu_HU: Funkcióblokkok nem használhatók a függvényekben!

en: FunctionBlock "%s" can't be pasted in a Function!!!
hu_HU: Funkcióblokk "%s" nem illeszthető be a függvénybe!!!

en: Functions
hu_HU: Függvények

en: Generate Program
hu_HU: Program Létrehozás

en: Generating SoftPLC IEC-61131 ST/IL/SFC code...
hu_HU: SoftPLC IEC-61131 ST/IL/SFC kód létrehozása...

en: Global
hu_HU: Globális

en: Go to current value
hu_HU: Menj az aktuális értékhez

en: Graphics
hu_HU: Grafika

en: Greater than
hu_HU: Nagyobb

en: Greater than or equal to
hu_HU: Nagyobb vagy egyenlő

en: Grid Resolution:
hu_HU: Rács Felbontás:

en: HTTP interface port :
hu_HU: HTTP interfész port:

en: Height:
hu_HU: Magasság:

en: Home Directory:
hu_HU: Saját Könyvtár:

en: Horizontal:
hu_HU: Vízszintes:

en: Hours:
hu_HU: Órák:

en: IEC_Channel
hu_HU: IEC_Csatorna

en: IP is not valid!
hu_HU: IP cím nem valós!

en: InOut
hu_HU: BeKi

en: Inactive
hu_HU: Inaktív

en: Incompatible data types between "{a1}" and "{a2}"
hu_HU: "{a1}" és "{a2}" nem kompatibilis adattípusok.

en: Incompatible size of data between "%s" and "BOOL"
hu_HU: "%s" és "BOOL" nem kompatibilis adatméretűek.

en: Incompatible size of data between "{a1}" and "{a2}"
hu_HU: "{a1}" és "{a2}" nem kompatibilis méretűek

en: Indicator
hu_HU: Kijelző

en: Initial
hu_HU: Kezdeti

en: Initial Step
hu_HU: Kezdeti lépés

en: Initial Value
hu_HU: Kezdőérték

en: Initial Value:
hu_HU: Kezdőérték:

en: Input
hu_HU: Bemenet

en: Inputs:
hu_HU: Bemenetek:

en: Insertion (into)
hu_HU: Beszúrás (ide)

en: Instance with id %d doesn't exist!
hu_HU: Az %d azonosító nem létezik!

en: Instances:
hu_HU: Példányok:

en: Interface
hu_HU: Interfész

en: Interrupt
hu_HU: Megszakítás

en: Interval
hu_HU: Intervallum

en: Invalid plcopen element(s)!!!
hu_HU: Érvénytelen plcopen elem(ek)!!!

en: Jump
hu_HU: Ugrás

en: Ladder element with id %d is on more than one rung.
hu_HU: A %d azonosítójú létra elem több rung-ban van használva.

en: Language
hu_HU: Nyelv

en: Language (optional):
hu_HU: Nyelv (opcionális):

en: Language:
hu_HU: Nyelv:

en: Latest build already matches current target. Transfering anyway...
hu_HU: A legutolsó fordítás már megegyezik az aktuális céllal. Mindenképpen átküldésre kerül...

en: Launch WX GUI inspector
hu_HU: WX GUI elemző indítása

en: Launch a live Python shell
hu_HU: Élő Python shell indítása

en: Left
hu_HU: Bal

en: Left PowerRail
hu_HU: Bal ÁramSin

en: Length of string
hu_HU: String hossza

en: Less than
hu_HU: Kisebb

en: Less than or equal to
hu_HU: Kisebb vagy egyenlő

en: Libraries
hu_HU: Könyvtárak

en: Library
hu_HU: Könyvtár

en: License
hu_HU: Licensz

en: Limitation
hu_HU: Határolás

en: Linking :
hu_HU: Összefűzés:

en: Local
hu_HU: Helyi

en: Local entries
hu_HU: Helyi bejegyzések

en: Local service discovery failed!
hu_HU: Helyi szolgáltatás felderítése nem sikerült!

en: Location
hu_HU: Hely

en: Locations available:
hu_HU: Elérhető helyek:

en: Logarithm to base 10
hu_HU: 10-es alapú logaritmus

en: MDNS resolution failure for '%s'
hu_HU: MDNS feloldás nem sikerült a '%s'-ra

en: Map Variable
hu_HU: Változó Hozzárendelés

en: Map located variables over CANopen
hu_HU: CANopen buszon feldezett változók hozzárendelése

en: Master
hu_HU: Fő

en: Memory
hu_HU: Memória

en: Menu ToolBar
hu_HU: Menü Eszköztár

en: Microseconds:
hu_HU: Mikroszekundum:

en: Middle
hu_HU: Középső

en: Milliseconds:
hu_HU: Ezredmásodperc

en: Minutes:
hu_HU: Perc:

en: Miscellaneous
hu_HU: Egyéb

en: Modifier:
hu_HU: Módosító:

en: Move action down
hu_HU: Tevékenység mozgatás le

en: Move action up
hu_HU: Tevékenység mozgatás fel

en: Move down
hu_HU: Mozgatás le

en: Move element down
hu_HU: Mozgatás fel

en: Move element up
hu_HU: Elem mozgatás fel

en: Move instance down
hu_HU: Elem mozgatás le

en: Move instance up
hu_HU: Példány mozgatás fel

en: Move task down
hu_HU: Feladat mozgatás le

en: Move task up
hu_HU: Feladat mozgatás fel

en: Move the view
hu_HU: Nézet mozgatása

en: Move up
hu_HU: Mozgatás fel

en: Move variable down
hu_HU: Váltózó mozgatás le

en: Move variable up
hu_HU: Változó mozgatás fel

en: Multiplexer (select 1 of N)
hu_HU: Multiplexer (1 az N-hez kiválasztás)

en: Multiplication
hu_HU: Szorzás

en: My Computer:
hu_HU: Sajátgép:

en: NAME
hu_HU: NÉV

en: Name
hu_HU: Név

en: Name must not be null!
hu_HU: Név nem lehet üres!

en: Name:
hu_HU: Név:

en: Natural logarithm
hu_HU: Természetes alapú logaritmus

en: Negated
hu_HU: Negált

en: New
hu_HU: Új

en: New item
hu_HU: Új elem

en: No Modifier
hu_HU: Nincs módosító

en: No PLC to transfer (did build succeed ?)
hu_HU: Nincs letöltendő PLC (sikeres volt a fordítás?)

en: No body defined in "%s" POU
hu_HU: POU "%s"-ban nincs semmi definiálva.

en: No documentation available.
    Coming soon.
hu_HU: Dokumentáció nem elérhető
    Hamarosan érkezik.

en: No search results available.
hu_HU: Nincs elérhető keresési eredmény.

en: Non-Retain
hu_HU: Nem megőrzött

en: Normal
hu_HU: Normál

en: Not equal to
hu_HU: Nem egyenlő

en: Number of sequences:
hu_HU: Szekvenciák száma:

en: Numerical
hu_HU: Numerikus

en: OnChange
hu_HU: Változás esetén

en: Only Elements
hu_HU: Csak elemek

en: Open
hu_HU: Megnyit

en: Open Source framework for automation, implemented IEC 61131 IDE with constantly growing set of extensions and flexible PLC runtime.
hu_HU: Nyílt forráskódú automatizálási keretrendszer , IEC 61131 fejlesztő környezet megvalósítva folyamatosan növekvő számű bővítményekkel, és rugalmas futásidejű PLC-vel.

en: Open a file explorer to manage project files
hu_HU: Fájlkezelő megnyitása a projektek kezeléséhez

en: Open wxGlade
hu_HU: wxGlade Megnyitása

en: Option
hu_HU: Beállítás

en: Options
hu_HU: Beállítások

en: Organization (optional):
hu_HU: Szervezet (opcionális)

en: Other Profile
hu_HU: Másik Profil

en: Output
hu_HU: Kimenet

en: PDO Receive
hu_HU: PDO Fogadás

en: PDO Transmit
hu_HU: PDO Küldés

en: PLC code generation failed !
hu_HU: PLC kód létrehozás nem sikerült!

en: PLC is empty or already started.
hu_HU: A PLC üres vagy már el van indítva.

en: PLC is not started.
hu_HU: PLC nincs elindítva.

en: PLC syntax error at line {a1}:
    {a2}
hu_HU: PLC szintaktikai hiba az {a1} sorban:
    {a2}

en: PLCOpen files (*.xml)|*.xml|All files|*.*
hu_HU: PLCOpen fájlok (*.xml)|*.xml|Minden fájl|*.*

en: PLCOpenEditor is part of Beremiz project.
    
    Beremiz is an
hu_HU: A PLCOpenEditor része a Beremiz projektnek.
    
    A beremiz egy ...

en: POU Name
hu_HU: POU Név

en: POU Name:
hu_HU: POU Név:

en: POU Type
hu_HU: POU Típus

en: POU Type:
hu_HU: POU Típus:

en: Page Setup
hu_HU: Oldalbeállítás

en: Page Size (optional):
hu_HU: Oldalméret (opcionális):

en: Page: %d
hu_HU: Oldal: %d

en: Parent instance
hu_HU: Szülő példány

en: Paste
hu_HU: Beillesztés

en: Paste POU
hu_HU: POU beillesztés

en: Pattern to search:
hu_HU: Keresési minta:

en: Pin number:
hu_HU: Tüske száma:

en: Please choose a target
hu_HU: Kérem válasszon célt

en: Please enter a block name
hu_HU: Kérem adja meg a blokk nevét

en: Please enter comment text
hu_HU: Kérem adja meg a megjegyzés szövegét

en: Please enter step name
hu_HU: Kérem adja meg a lépés nevét

en: Please enter text
hu_HU: Kérem adja meg a szöveget

en: Please enter value for a "%s" variable:
hu_HU: Kérem adjon értéket a '%s' változónak:

en: Port number must be 0 <= port <= 65535!
hu_HU: Port száma 0 és 65535 közé kell essen.

en: Port number must be an integer!
hu_HU: Port száma egész szám kell legyen!

en: Power Rail
hu_HU: Áramsin

en: Power Rail Properties
hu_HU: Áramsin Tulajdonságok

en: Preview
hu_HU: Előnézet

en: Preview:
hu_HU: Előnézet:

en: Print
hu_HU: Nyomtatás

en: Print preview
hu_HU: Nyomtatási kép

en: Priority
hu_HU: Prioritás

en: Priority:
hu_HU: Prioritás:

en: Problem starting PLC : error %d
hu_HU: PLC indítási hiba: hiba %d

en: Process variable
hu_HU: Folyamat változó

en: Product Name
hu_HU: Terméknév

en: Product Name (required):
hu_HU: Terméknév (kötelező):

en: Product Release (optional):
hu_HU: Termék kiadás (opcionális):

en: Product Version
hu_HU: Termék Verzió

en: Product Version (required):
hu_HU: Termék Verzió (kötelező):

en: Program was successfully generated!
hu_HU: Program sikeresen létrehozva!

en: Programs
hu_HU: Programok

en: Programs can't be used by other POUs!
hu_HU: A program nem használható más POU-k által!

en: Project
hu_HU: Projekt

en: Project '%s':
hu_HU: Projekt '%s':

en: Project Files
hu_HU: Projekt Fájlok

en: Project Name
hu_HU: Projektnév

en: Project Name (required):
hu_HU: Projektnév (kötelező):

en: Project Version (optional):
hu_HU: Projekt Verzió (opcionális):

en: Project file syntax error:
hu_HU: Projekt fájl szintaktikai hiba:

en: Project properties
hu_HU: Projekt tulajdonságok

en: Project tree layout do not match confnode.xml {a1}!={a2}
hu_HU: Projekt fa elrendezése nem egyezik meg a confnode.xml -el {a1}!={a2}

en: Propagate Name
hu_HU: Terjesztési Név

en: Properties
hu_HU: Tulajdonságok

en: Proportionality constant
hu_HU: Arányos tag állandó

en: Publishing service on local network
hu_HU: Kiadási szolgáltatás a helyi hálózaton

en: Python code
hu_HU: Python kód

en: Python file
hu_HU: Píthon fájl

en: Quit
hu_HU: Kilépés

en: Ramp duration
hu_HU: Rámpázás ideje

en: Range:
hu_HU: Tartomány:

en: Raw IEC code
hu_HU: Nyers IEC kód

en: Really delete node '%s'?
hu_HU: Valóban törli a '%s'  csomópontot?

en: Redo
hu_HU: Újra

en: Reference
hu_HU: Referencia

en: Refresh
hu_HU: Frissítés

en: Regular expression
hu_HU: Reguláris kifejezés

en: Regular expressions
hu_HU: Reguláris kifejezések

en: Remainder (modulo)
hu_HU: Maradék (modulo)

en: Remove %s node
hu_HU: Node %s eltávolítása

en: Remove Datatype
hu_HU: Adattípus eltávolítása

en: Remove Pou
hu_HU: POU eltávolítása

en: Remove action
hu_HU: Művelel eltávolítása

en: Remove element
hu_HU: Elem eltávolítása

en: Remove file from left folder
hu_HU: Bal oldali mappából a fájl eltávolítása

en: Remove instance
hu_HU: Példány eltávolítása

en: Remove slave
hu_HU: Szolga eltávolítása

en: Remove task
hu_HU: Feladat eltávolítása

en: Remove variable
hu_HU: Változó eltávolítása

en: Rename
hu_HU: Átnevezés

en: Replace File
hu_HU: Fájl lecserélése

en: Reset Execution Order
hu_HU: Végrehajtási sorrend törlése

en: Reset Perspective
hu_HU: Perspektíva törlése

en: Reset search result
hu_HU: Keresési eredmény törlése

en: Reset time
hu_HU: Reset idő

en: Resources
hu_HU: Erőforrások

en: Retain
hu_HU: Megőriz

en: Return Type:
hu_HU: Visszatérési Típus:

en: Right
hu_HU: Jobb

en: Right PowerRail
hu_HU: Jobb Áramsin

en: Rising Edge
hu_HU: Felfutóél

en: Rotate left
hu_HU: Forgatás balra

en: Rotate right
hu_HU: Forgatás jobbra

en: Rounding up/down
hu_HU: Kerekítés fel/le

en: Run
hu_HU: Fut

en: Runtime IO extensions C code generation failed !
hu_HU: Futás idejú IO bővítmények C kódjának létrehozása nem sikerült!

en: Runtime library extensions C code generation failed !
hu_HU: Futás idejű könyvtárak C forráskódjának generálása nem sikerült!

en: Save
hu_HU: Mentés

en: Save As...
hu_HU: Mentés másként...

en: Save as
hu_HU: Mentés mint

en: Save path is the same as path of a project!
hu_HU: Mentési elérési út ugyanaz mint a projekt elérési újta!

en: Search
hu_HU: Keresés

en: Search in Project
hu_HU: Keresés a Projektben

en: Seconds:
hu_HU: Másodpercek:

en: Select All
hu_HU: Mindet kiválaszt

en: Select a variable class:
hu_HU: Változó osztály kiválasztás:

en: Select an editor:
hu_HU: Szerkesztő kiválasztás:

en: Select an instance
hu_HU: Példány kiválasztás

en: Select an object
hu_HU: Objektum kiválasztás

en: Selected directory already contains another project. Overwrite?
hu_HU: A kiválasztott könyvtálr már tartalmaz egy másik projektet. Felülírjam?

en: Selection
hu_HU: Kiválasztás

en: Service Discovery
hu_HU: Szolgáltatás Felfedezés

en: Services available:
hu_HU: Elérhető szolgáltatások:

en: Set
hu_HU: Beállítás

en: Set point
hu_HU: Alapjel

en: Shift left
hu_HU: Balra léptetés

en: Shift right
hu_HU: Jobbra léptetés

en: Show IEC code generated by PLCGenerator
hu_HU: PLCGenerator által létrehozott IEC kód mutatása

en: Show Master
hu_HU: Master mutatása

en: Show Master generated by config_utils
hu_HU: Mutassa a config_utils által létrehozott Master-t

en: Show code
hu_HU: Kód mutatása

en: Sine
hu_HU: Szinusz

en: Single
hu_HU: Egyes

en: Source didn't change, no build.
hu_HU: Forrás nem változott, nincs újrafordítás.

en: Start PLC
hu_HU: PLC indítása

en: Start build in %s
hu_HU: Fordítás indítása a %s-ban

en: Started
hu_HU: Elindult

en: Starting PLC
hu_HU: PLC elindul

en: Status ToolBar
hu_HU: Státusz Eszköztár

en: Step
hu_HU: Lépés

en: Stop
hu_HU: Állj

en: Stop PLC
hu_HU: PLC Állj

en: Stop Running PLC
hu_HU: Futó PLC megállítása

en: Stopped
hu_HU: Megállt

en: Structure
hu_HU: Struktúra

en: Subrange
hu_HU: Altartomány

en: Subtraction
hu_HU: Kivonás

en: Successfully built.
hu_HU: Sikeres fordítás.

en: Switch perspective
hu_HU: Perspektíva váltás

en: Syntax error in regular expression of pattern to search!
hu_HU: Szintaktikai hiba a keresési reguláris kifejezés mintában.

en: TYPE
hu_HU: TÍPUS

en: Tangent
hu_HU: Tangens

en: TargetType
hu_HU: CélTípus

en: Task
hu_HU: Feladat

en: Tasks:
hu_HU: Feladatok:

en: Temp
hu_HU: Ideiglenes

en: The PID (proportional, Integral, Derivative) function block provides the classical three term controller for closed loop control.
hu_HU: The PID (arányos, integráló, differenciáló) funkció blokk megvalósítja a klasszikus 3 tagó zárt hurkú szabályzót.

en: The best place to ask questions about Beremiz/PLCOpenEditor
    is project's mailing list: beremiz-devel@lists.sourceforge.net
    
    This is the main community support channel.
    For posting it is required to be subscribed to the mailing list.
    
    You can subscribe to the list here:
    https://lists.sourceforge.net/lists/listinfo/beremiz-devel
hu_HU: A legjobb hely a kérdések feltevésére a Beremiz/PLCOpenEditor kapcsán
    a projekt levelezési listája: beremiz-devel@lists.sourceforge.net
    
    Ez a fő támogatási csatorna.
    Az üzenet küldéshez szükséges a regisztráció a levelező listára.
    
    Itt lehet regisztrálni:
    https://lists.sourceforge.net/lists/listinfo/beremiz-devel

en: The pulse timer can be used to generate output pulses of a given time duration.
hu_HU: Különböző hosszúságú kimeneti impulzusok előállítására az impulzus időzítő használható.

en: There are changes, do you want to save?
hu_HU: Változások történtek, menteni akarja?

en: This option isn't available yet!
hu_HU: Ez az opció még nem létezik!

en: Tick: %d
hu_HU: Ütem: %d

en: Time
hu_HU: Idő

en: Time addition
hu_HU: Idő összeadás

en: Time concatenation
hu_HU: Idő összefűzés

en: Time division
hu_HU: Idő osztás

en: Time multiplication
hu_HU: Idő szorzás

en: Time subtraction
hu_HU: Idő kivonás

en: Time-of-day addition
hu_HU: Napszak TOD összeadás

en: Time-of-day subtraction
hu_HU: Napszak TOD kivonás

en: Toggle value
hu_HU: Érték átbillentés

en: Top
hu_HU: Felső

en: Transfer
hu_HU: Átvitel

en: Transfer PLC
hu_HU: PLC átvitel

en: Transfer completed successfully.
hu_HU: Átvitel sikeresen befejezve.

en: Transfer failed
hu_HU: Átvitel nem sikerült

en: Transition
hu_HU: Átváltás

en: Triggering
hu_HU: Triggerelés

en: Type
hu_HU: Típus

en: Type conversion
hu_HU: Típus konvertálás

en: Type:
hu_HU: Típus:

en: URI_location
hu_HU: URI  helye

en: Undo
hu_HU: Vissza

en: Unknown
hu_HU: Ismeretlen

en: Unnamed
hu_HU: Névtelen

en: Unnamed%d
hu_HU: Névtelen %d

en: User Data Types
hu_HU: Felhasználói Adat Típus

en: Value
hu_HU: Érték

en: Values:
hu_HU: Értékek:

en: Variable
hu_HU: Változó

en: Variable Properties
hu_HU: Változó Tulajdonságok

en: Variable class
hu_HU: Változó osztály

en: Variable don't belong to this POU!
hu_HU: Változó nem ehhez a POU-hoz tartozik!

en: Variable:
hu_HU: Változó:

en: Variables
hu_HU: Változók

en: Vertical:
hu_HU: Függőleges

en: Warning
hu_HU: Figyelmeztetés

en: Whole Project
hu_HU: Teljes Projekt

en: Width:
hu_HU: Szélesség:

en: Written by
hu_HU: Írta

en: class
hu_HU: osztály

en: desc
hu_HU: leírás

en: first input parameter
hu_HU: első bemeneti paraméter

en: first output parameter
hu_HU: első kimeneti paraméter

en: initial
hu_HU: kezdő

en: internal state: 0-reset, 1-counting, 2-set
hu_HU: belső állapot: 0-törlés, 1-számlálás, 2-beállítás

en: name
hu_HU: név

en: onchange
hu_HU: változáskor

en: second input parameter
hu_HU: második bemeneti paraméter

en: second output parameter
hu_HU: második kimeneti paraméter

en: type
hu_HU: típus

en: variable
hu_HU: változó

en: variables
hu_HU: változók
